Technorattan

meble ogordowe

fot. meble ogordowe

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Słoneczna pogoda za oknem zachęca nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Taras i ogród jest miejscem szczególnym, tutaj można spędzać ciepłe lenie wieczory, gościć przyjaciół lub po prostu relaksować się z książką w ręku. Warto więc zadbać by miejsce to, a w szczególności ogrodowe meble były wygodne, a także solidnie wykonane – tak by mogły nam służyć nie tylko przez jeden letni sezon.

Przeczytaj również: Lebiodka pospolita

Decydując się na meble ogrodowe, warto zastanowić się jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy. Plastikowe zestaw będzie najtańszy, jednak ich trwałość nie jest zbyt długa. Stosunkowo popularnymi meblami do ogrodu są te wykonane z wikliny bądź rattanu. Obecnie na rynku można dostać meble ogrodowe, a także elementy dekoracyjne takie jak np. donice, wykonane z technorattanu. Jest to nic innego jak włókno polietylenowe z dodatkiem utrwalaczy promieni UV, odpowiedniej ilości utwardzaczy i barwnika. Pomimo, że jest to sztuczne tworzywo, meble wykonane z tego materiału nie wyglądają na plastikowe. Dodatkowo są odporne na działanie promieni słonecznych, wilgoci i mrozu. Dużą ich zaleta jest łatwość w czyszczeniu – wystarczy jedynie ściereczka nasączona wodą.

Technorattan jest także materiałem ekologicznym – ogranicza wycinkę rattanu i palm, z których produkuje się rattan. Dodatkowo w 100% można go poddać recyklingowi. Meble ogrodowe z technorattanu to wysoka jakość produktu, różnorodna kolorystyka, a także praktyczność i wygoda. Meble wykonane z tego materiału doskonale sprawdza się podczas letnich wypoczynków na tarasie. Niestety nie jest to tani produkt, ale warto zainwestować w meble wykonane z materiału, który będzie elegancko wyglądać przez wiele lat.

Zobacz: Motyl zimowy
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)