Tęczowa kuchnia szykownego Francuza

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Znane od tysiącleci czarne żeliwo stało się już dawno przedmiotem zainteresowania designerów. Uznali, że można zmodyfikować jego dostojną, choć nieco melancholijną czerń, nadając jej tęczowe barwy.

Francuska marka Le Creuset od prawie stu lat fascynuje miłośników kuchni i prawdziwego gotowania swoim żeliwem w baśniowych kolorach. Ten największy światowy producent naczyń żeliwnych do genialnych właściwości tego wydartego ziemi materiału dodał nowoczesne technologie i utwardzoną ceramiczną, porcelanową emalię. W ten sposób powstało żeliwo w najpiękniejszych kolorach – wiśniowej czerwieni, ognistego pomarańczu, kobaltowego błękitu, karaibskiej laguny, pustynnej bieli i świeżego kiwi. Zwolennikom tradycji Le Creuset oferuje antracytowo-czarne naczynia serii Satin Black.

Wszystkie linie naczyń cieszą się dożywotnią gwarancją. Widać, jak bardzo francuska marka ufa swoim produktom i jak bardzo chce dbać o klientów, by przez całe lata gotowali zdrowo i kreatywnie. Na dodatek – kolorowo.
To, co przyciąga wzrok i czaruje w naczyniach Le Creuset, to błyszcząca, porcelanowa emalia, którą nakładają ręcznie mistrzowie rzemiosła już po obróbce żeliwa. Naczynia powstają w całkowicie ekologicznym procesie produkcji. I – co najbardziej zadziwia – formy żeliwnych, ultratwardych i mocnych naczyń tworzy się… z piasku. Niesłychane jest, że tylko piasek (pozornie miękki i sypki), wytrzymuje tak gigantyczne temperatury – 840oC – w których wypala się żeliwo.
Na zewnątrz ceramiczna, porcelanowa emalia naczyń Le Creuset barwiona jest w kolorze danej serii. Natomiast wewnątrz naczyń znajduje się piaskowo-żółta, odporna na kwasy i zasady, nie wchłaniająca detergentów podwójna warstwa ceramicznej, porcelanowej emalii, która zapobiega przywieraniu potraw. Dzięki temu naczynia żeliwne (link) Le Creuset można myć w zmywarce.

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Każda z kolorowych linii żeliwnych, emaliowanych naczyń Le Creuset jest niezwykle rozbudowana. Składają się na nią najróżniejszej pojemności okrągłe i owalne naczynia, brytfanny, patelnie tradycyjne i grillowe, patelnie do serwowania z żeliwną pokrywą, rondle i formy do zapiekanek. Za sprawą Le Creuset można wyposażyć kuchnię od przysłowiowego A do Z.
Żeliwo jest doskonałym materiałem ferromagnetycznym, więc idealnie sprawdza się na każdym typie kuchenki, również najnowszych – sensorowych i indukcyjnych. Dodatkowo – żeliwo Le Creuset wzmacnia i intensyfikuje smak potraw.
Dzięki żeliwu francuskiego potentata kuchnia każdego pasjonata może czarować kolorami tęczy. Stąd naczynia tej znanej firmy od dekad cieszą się opinią jednego z najbardziej ekskluzywnych i trwałych prezentów, m.in., ślubnych.

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Uwielbiający gotować wymyślne potrawy sklep www.smakprostoty.pl z upodobaniem sięga po ożywiające kuchnię, doskonałe żeliwne, emaliowane naczynia marki Le Creuset – nieodłącznego towarzysza smakowych eksperymentów.

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)