Tradycja wytwornych tapet

Od ponad 140 lat marka Giardini wyznacza światowe trendy w dziedzinie tapet dekoracyjnych, dowodząc tym samym, że wzornictwo rodem z Włoch jest nadal w doskonałej formie. Dzięki sieci salonów Dekorian, tapety sygnowane włoską manufakturą dostępne są także w Polsce.

tapety

fot. tapety

Zamiłowanie Włochów do otaczania się pięknymi rzeczami znajduje od wieków odzwierciedlenie w ich pasji tworzenia i wyrażania się poprzez sztukę. Współczesną tego emanacją jest w dużej mierze design i projektowanie przedmiotów sztuki użytkowej. Włoskie marki, co sezon zaskakują świat nowymi pomysłami wnętrzarskimi, które wyznaczają rytm i kierunek rozwoju całej branży. W dziedzinie luksusowych tapet dekoracyjnych jednym z niekwestionowanych liderów jest Giardini, włoska manufaktura powstała w 1874 roku. Jej produkty wytwarzane są wyłącznie we Włoszech z najlepszych jakościowo tkanin i włókien naturalnych, takich jak jedwab, satyna, len czy aksamit. Jedną ze specjalności marki Giardini jest produkcja tzw. tapet żakardowych, które powstają z tkanin o bardzo rozbudowanych wzorach i często wielobarwnej kompozycji.

tapety

fot. tapety

Intrygujące, wytworne, a czasami ekstrawaganckie wzory tapet Giardini cieszą się coraz większą popularnością w segmencie ekskluzywnych produktów wykończenia wnętrz. W projektach sygnowanych tą marką widać inspiracje światem mody, która za sprawą tapet tkaninowych wkracza na ściany eleganckich rezydencji i apartamentów. Tapety doskonale współgrają z wnętrzami utrzymanymi w stylu klasycznym, ale mogą także stanowić nietuzinkowe przełamanie monotonii ultranowoczesnych przestrzeni mieszkalnych. Miara rynkowego sukcesu firmy jest fakt, że te tapety eksportowane są już do ponad 40 krajów na całym świecie. Funkcjonalną zaletą tapet Giardini jest ponadstandardowa szerokość brytu, a więc pasma materiału. Wynosi ona w zależności od kolekcji 120-140 cm. Dzięki temu ograniczona do minimum została liczba łączeń tapety na ścianie, co pozytywnie wpływa na estetykę wykończenia. Tapety sprzedawane są na metry bieżące, więc istnieje możliwość idealnego dopasowania ilości zamówionego materiału do naszych potrzeb.

tapety

fot. tapety

tapety

fot. tapety

Marka Giardini swoim charakterem, innowacyjnością i wysoką jakością produktów idealnie pasuje do portfolio sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, wyłącznego dystrybutora włoskiej marki w Polsce. W 16 salonach Dekoriana w całym kraju dostępne są najważniejsze kolekcje tapet Giardini, w tym: Platina, Bellagio, Vis a Vis, Fragrance, Veno d’Oriente i Venezia. Dzięki wyjątkowo fachowej i życzliwej obsłudze salonów, klient bez problemu znajdzie wzór tapety Giardini, która odmieni oblicze jego domu.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)