Trudna plama na ścianie – co z nią zrobić?

plama

fot. plama

O tym, że ściany w domu łatwo się brudzą wie każdy. Czy są sposoby na ich usunięcie?

Zobacz również: Łazienka z widokiem

Przeważnie jeśli ściany zostały pomalowane nowoczesną emulsją lateksowa, wystarczy je zmyć. Trudniej jednak jest usunąć plamy po oleju, nikotynie czy grzybach (będących konsekwencją wilgoci). Samo zmywanie, a nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu, ponieważ zabrudzenie będzie przebijało przez nową powłokę.

Warto wówczas zastosować farbę izolującą – taką, jak. np. Dekoral Renostyl Plus. Produkt ten odcina i neutralizuje zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Dekoral Renostyl Plus z pewnością poradzi sobie z trudnymi plamami m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekami czy olejach spożywczych. Ponadto farba ta doskonale sprawdza się w roli gruntu, który jednocześnie wzmacnia samo podłoże i zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci (w łazience lub kuchni).

Przeczytaj również: Boazeria korkowa

Przed aplikacją farby izolującej należy przygotować odpowiednio ścianę. Wszelkie złuszczenia i pęknięcia trzeba dokładnie usunąć papierem ściernym. Większe ubytki szpachlujemy i wypełniamy. W przypadku obecności grzybów stosujemy dodatkowo środek grzybobójczy. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy warstwę farby – dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw.

Dekoral Renostyl Plus

farba

fot. farba

Zobacz również: Dekoracje w zimowym klimacie

Ftalowa farba gruntująca przeznaczona do zamalowywania plam po nikotynie, sadzy, olejach, zaciekach i grzybach. Polecana szczególnie do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.
– odcina i izoluje trudne plamy,
– wzmacnia podłoże,
– zalecana liczba warstw: 1-2,
– wydajność: do 12m2/L,
– czas schnięcia: około 6h,REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)