Trudna plama na ścianie – co z nią zrobić?

plama

fot. plama

O tym, że ściany w domu łatwo się brudzą wie każdy. Czy są sposoby na ich usunięcie?

Przeważnie jeśli ściany zostały pomalowane nowoczesną emulsją lateksowa, wystarczy je zmyć. Trudniej jednak jest usunąć plamy po oleju, nikotynie czy grzybach (będących konsekwencją wilgoci). Samo zmywanie, a nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu, ponieważ zabrudzenie będzie przebijało przez nową powłokę.

Warto wówczas zastosować farbę izolującą – taką, jak. np. Dekoral Renostyl Plus. Produkt ten odcina i neutralizuje zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Dekoral Renostyl Plus z pewnością poradzi sobie z trudnymi plamami m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekami czy olejach spożywczych. Ponadto farba ta doskonale sprawdza się w roli gruntu, który jednocześnie wzmacnia samo podłoże i zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci (w łazience lub kuchni).

Przed aplikacją farby izolującej należy przygotować odpowiednio ścianę. Wszelkie złuszczenia i pęknięcia trzeba dokładnie usunąć papierem ściernym. Większe ubytki szpachlujemy i wypełniamy. W przypadku obecności grzybów stosujemy dodatkowo środek grzybobójczy. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy warstwę farby – dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw.

Dekoral Renostyl Plus

farba

fot. farba

Ftalowa farba gruntująca przeznaczona do zamalowywania plam po nikotynie, sadzy, olejach, zaciekach i grzybach. Polecana szczególnie do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.
– odcina i izoluje trudne plamy,
– wzmacnia podłoże,
– zalecana liczba warstw: 1-2,
– wydajność: do 12m2/L,
– czas schnięcia: około 6h,REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)