Trzeci wymiar ściany

panele ścienne

fot. panele ścienne

Poszukiwanie kolejnych inspiracji i przełamywanie utartych schematów to współczesny sposób na ciągle świeże postrzeganie świata. Artyści sięgają po niebanalne rozwiązania, które później wykorzystujemy również w życiu codziennym. Niezwykle istotnym elementem tej dzisiejszej rzeczywistości stała się trójwymiarowość.

Dwa wymiary to za mało
Pojawianie się trójwymiarowych obrazów na ubraniach, pocztówkach, ozdobach, w grach czy filmach nie stanowi już takiej sensacji, jak kilka lat temu. Jednak nieograniczone możliwości przedstawiania świata w trzech wymiarach sprawiają, że za każdym razem nabiera on niepowtarzalnego, nowatorskiego charakteru. Kolejne oryginalne produkcje kinowe pokazują, jak wielki potencjał drzemie w tych nowatorskich formach. W lutym na międzynarodowym festiwalu filmowym Berlinale zaprezentowano kilka takich nowoczesnych obrazów, wśród których był również polski projekt pt. „Świteź”. Technologia 3D nieustannie się rozwija, znajdując coraz ciekawsze zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. – Wielowymiarowość świata prezentowana coraz częściej na ekranach kinowych pozwala w niebanalny sposób wydobyć jego różnorodność. – zauważa Mariusz Gradkowski z firmy Cameleo, importera dekoracyjnych paneli ściennych 3D – Oglądane przedmioty i sytuacje nabierają życia, stając się realną częścią otoczenia widzów. Niezwykły efekt wywołany przez trójwymiarowe obrazy można też z sukcesem uzyskiwać poza salami projekcyjnymi.

Nie tylko w kinie

panele ścienne

fot. panele ścienne

Trzy wymiary stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych płaskich powierzchni stosowanych przy aranżacji mieszkań. Coraz chętniej wzbogacamy monotonne białe ściany o ciekawe formy i kształty, nadające wnętrzom indywidualny charakter. – Trójwymiarowe dekoracje w pomieszczeniu to doskonały sposób na oryginalny i jednocześnie gustowny wystrój. – mówi Mariusz Gradkowski z Cameleo – Ogromna ilość wzorów paneli 3D pozwala urządzić każdą przestrzeń w niepowtarzalny sposób. Dzięki temu ściany przestają być wyłącznie powierzchnią oddzielającą poszczególne pokoje, stając się ich ozdobą. Nie trzeba więc umieszczać na nich dodatkowych elementów dekoracyjnych, które niejednokrotnie nie pasują do całości aranżacji.

Własny świat

panele ścienne

fot. panele ścienne

Dobierając odpowiednie barwy i kształty trójwymiarowych paneli możemy stworzyć wnętrze, będące źródłem niezwykłych doznań estetycznych. Obrazy oglądane z różnej perspektywy będą miały za każdym razem inne oblicze. Niezależnie czy wprowadzimy do mieszkania abstrakcyjne, egzotyczne akcenty czy postawimy na rozwiązania bardziej klasyczne, ostateczny efekt będzie zawsze niepowtarzalny. Uroku doda uwydatnienie wybranych motywów przez gustowne oświetlenie. Trójwymiarowe powierzchnie nie są kolejną przejściową modą. Stanowią jedną z możliwości artystycznego i funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni. Pomieszczenia urządzone z wyobraźnią są nieszablonowe i tworzą magiczny, intrygujący świat.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)