Twoje ulubione rzeczy na pierwszym planie – designerska półka z palety

półka

fot. półka

Zdjęcia czy pamiątki z wakacji zasługują na to, by wyeksponować je w efektowny sposób. Dowiedz się w jaki sposób łatwo, szybko i przede wszystkim własnoręcznie, wykonać półkę z palety, która nie tylko świetnie wygląda, ale także pomieści wszystkie ważna dla Ciebie przedmioty.

Do stworzenia półki potrzebne:
– europalety
– narzędzia wielofunkcyjnego
– akumulatorowej piły uniwersalnej
– akumulatorowej szlifierki uniwersalnej
– detektora cyfrowego
– 2 wkrętów w rozmiarze 4×60 mm
– 2 kołków rozporowych
– 24 wkrętów do drewna o wymiarach 4×45 mm
– wiertła do drewna o średnicy 4 mm
-wiertła do betonu o średnicy 6 mm
– bejcy w wybranym kolorze

Krok 1.

półka

fot. półka

W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy w miejscy, w którym planujemy przymocować półkę, nie przebiegają przewody elektryczne pod napięciem lub pręty zbrojeniowe. Pomoże w tym z pewnością detektor cyfrowy, który szybko i precyzyjnie wskaże, czy możesz bezpiecznie wiercić otwory w ścianie. Następnie wyznacz na ścianie dwa punkty, w których wywiercisz otwory do mocowania półki. Odstępy między nimi dopasuj do wielkości europalety.

Krok 2.
Za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego z wiertłem do betony należy wywiercić otwory w zaznaczonych punktach. Następnie umieść w nich kołki rozporowe.

Przeczytaj również: Drzwi stalowe ECO WIŚNIOWSKI

Krok 3.
Teraz należy przygotować europaletę. Należy położyć ją wierzchem do spodu, a następnie odciąć piłą środkowe części długich desek, tworzących podstawę europalety. Z uzyskanych w ten sposób mniejszych elementów powstanie półki. Przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego trzeba przykręcić je do pozostałych przy podstawie europalety nóżek (jak na zdjęciu obok). Przed nałożeniem bejcy należy pamiętać o wyszlifowaniu powierzchni półki. Teraz można położyć na półce wszystkie ulubione rzeczy!

Krok 4.

półka

fot. półka

Zanim będzie można powiesić półkę, warto nadać jej dopasowany do wnętrza charakter. Jeżeli chcemy np. zachować widoczny rysunek słojów, można pomalować całość bejcą. Bardziej wyrazisty kolor uzyskamy malując europaletę dwu lub trzykrotnie.

Krok 5.
Gdy mebel wyschnie, w jego górnej części należy wywiercić dwa otwory o średnicy ok. 4 mm. Odległości między nimi muszą być takie same, jak między wywierconymi wcześniej otworami w ścianie. Wkręty trzeba przełożyć przez otwory w europalecie, umieść je w kołkach rozporowych i dokładnie przykręć całość do ściany. Teraz można położyć na półce wszystkie ulubione rzeczy!

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)