Umywalki nablatowe

umywalka

fot. umywalka

Ceramika łazienkowa to nie tylko praktyczne wyposażenie łazienki, ale również element dekoracyjny. Zakup odpowiedniego modelu wymaga zastanowienia się i podjęcia paru istotnych decyzji. Bogata oferta na rynku pozwala wybierać wśród różnego rodzaju materiałów, kształtów i kolorów, co z pewnością umożliwia dopasowanie ceramiki do wnętrza łazienki.

Przeczytaj również: Suche tynki

Wśród licznych modeli możemy wybierać z kilku popularnych typów umywalek: tradycyjnych, meblowych oraz nablatowych. Warto przyjrzeć się ostatniej grupie, a w szczególności umywalkom nablatowym, które dodają pomieszczeniu elegancji. Aranżując łazienkę możemy wybrać nie tylko kształt i wielkość umywalki, ale także materiał z jakiego została ona wykonana.

Jak sama nazwa wskazuje, umywalki nablatowe montowane są na powierzchni blatu, dzięki czemu nie zajmują cennej przestrzeni wewnątrz. Umywalki nablatowe pozwalają także na łatwiejsze czyszczenie krawędzi i całego blatu.

Przeczytaj również: Salonowe kąpiele
umywalka

fot. umywalka

meble łazienkowe

fot. meble łazienkowe

Przeczytaj również: Japońskie noże i swojskie smaki

Decydując się na zakup, warto przede wszystkim sprawdzić, czy umywalka nablatowa ma otwór na baterię. Wiele modeli ma zrobione specjalne otwory do mocowania baterii na umywalce. Dostępne są także te bez otworu – wtedy odpowiednia jest bateria podtynkowa lub instalowana na blacie. Ponadto wiele modeli projektowanych jest w taki sposób, by można było zarówno je powiesić, mocując do ściany, jak i postawić.

Umywalki nablatowe urzekają swoimi często niebanalnymi kształtami, materiałami z jakich powstają, kolorami i wielkościami. Bogata oferta dostępna na rynku sprawia, że umywalka we wzory miast, w kształcie kleksa czy w żółtym kolorze już nie będzie marzeniem, a nietuzinkowym rozwiązaniem w naszej łazience.

umywalka

fot. umywalka

umywalka

fot. umywalka

Warto także zwrócić uwagę na materiał. Umywalki z kamienia czy szkła to coraz częstszy widok w łazience. Wykonane w różnych barwach, bez problemu można dopasować do pomieszczenia aranżowanego zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)