Uniwersalny romantyzm

dekoracje

fot. dekoracje

Dobrze skrojony garnitur lub mała czarna to elementy garderoby, które nigdy nie wyjdą z mody. Także w architekturze wnętrz istnieją rozwiązania, na które zawsze warto postawić mimo zmieniających się trendów. Są to ponadczasowa biel i drewno. Z obu tych elementów korzysta romantyczny styl shabby chic.

Zobacz również: Nowoczesny folk

Za matkę shabby chic uważa się stylistkę Rachell Ashwell. Pod koniec lat 80-tych otworzyła ona sklep ze stylowymi meblami i dodatkami, które wyszukiwała na pchlich targach i giełdach staroci. Podstawową bazą kolorystyczną stylu shabby chic jest biel, często uzupełniana pudrowym różem, błękitem i szarościami. W zaaranżowanych w ten sposób wnętrzach nie może oczywiście zabraknąć starych lub celowo postarzanych mebli.

Ogromne znaczenie we wnętrzach shabby chic mają dodatki takie jak figurki, ramki, zegary czy drewniane pudełeczka. Aby uniknąć wrażenia nagromadzenia we wnętrzu zbyt wielu bibelotów, warto postawić na kilka zdecydowanych elementów, na przykład w postaci tapicerowanych mebli lub tkanin. W takim przypadku doskonale nadadzą się poduszki z kolekcji Shabby Chic marki Lotari. Tkanina w różyczki uzupełniona zieloną lub niebieską kratką doda pomieszczeniom przytulności. Poduszki te pasują nie tylko do sypialni, ale także do salonu, a nawet kuchni.

W kolekcji Shabby Chic Lotari znajdziemy także rolety o romantycznym charakterze. Oprócz ochrony przed nadmiernym nagrzaniem i nasłonecznieniem mieszkania, doskonale spełniają także funkcję dekoracyjną. Drukowane na pastelowym tle różyczki idealnie wpasują się w klimat wnętrza i stworzą komplet z poduszkami, abażurami czy tapetami.

Shabby chic to elegancja w starym stylu, która pasuje do niemal każdego pomieszczenia w domu. Romantyczne wnętrza utrzymane w delikatnej kolorystyce pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie i zapewnią doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu.

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)