Urok jesionowej podłogi

podłoga

fot. podłoga

Jesion to gatunek drzewa występujący w Europie i Azji. Jest jednym z najbardziej długowiecznych drzew na naszej planecie i potrafi dożyć nawet kilkuset lat. Drewno z jesionu jest bardzo twarde, trwałe i wytrzymałe, dlatego też jesionowe podłogi lepiej znoszą użytkowanie od powszechnie stosowanych posadzek bukowych czy dębowych.

Jesionowe deski dostępne są w różnych odcieniach: np. jesion biały lub brązowo-żółty z wyrazistym rysunkiem usłojenia. Niezwykły wygląd drewna wprowadza do pomieszczenia harmonię i nadaje mu dostojny, szlachetny wygląd. Jasna kolorystyka podłogi jesionowej może być dobrą podstawą do zaprojektowania wnętrza w różnych stylach i odmiennej kolorystyce. Piękne deski z białego jesionu są doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących urządzić salon czy sypialnię w stylu skandynawskim. Styl ten opiera się na ekologii i elementach rustykalnych, które znakomicie podkreślają piękno drewna. Według wielu projektantów wnętrz np. jesion 1-lamelowy będzie stanowił także doskonałe tło do eksponowania sprzętów w zdecydowanej, nasyconej kolorystyce mieszkań eklektycznych, w barwach fuksji czy burgundu.

Jeśli chcą Państwo urządzić dom w stylu minimalistycznym, z ascetycznym wzornictwem i niewielką ilością mebli, jesion doda jeszcze więcej przestrzeni i światła. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na deski olejowane, stworzą one atmosferę bliskości z naturą. Co więcej, impregnowane olejem podłogi zachwycą osoby ceniące estetykę i walory zdrowotne. Olej stosowany do impregnowania np. desek barlineckich wyprodukowany jest na bazie naturalnych składników roślinnych i nie zawiera środków zapachowych, syntetycznych oraz barwników i substancji konserwujących.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)