Urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu

urządzanie

fot. urządzanie

Miejsce do pracy jest potrzebne w każdym domu czy mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Jak więc poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów i dokumentów? Na to oraz inne pytania chętnie odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl.

urządzanie

fot. urządzanie

Czy salon do dobre miejsce na zorganizowanie małego gabinetu?
W małym mieszkaniu każdy pokój może być odpowiedni. Miejsce do pracy czy choćby kącik do pracy coraz częściej gości w naszych domach. Niezależnie czy przynosimy pracę do domu czy jest to tzw. obsługa domowego komputera, rachunki, poczta, surfowanie po internecie czy kontakty ze znajomymi. Nie zawsze możliwe jest wydzielenie jednego pomieszczenia właśnie na ten cel. Najczęściej po prostu jest to miejsce na komputer i półki do przechowywania dokumentacji i segregatorów. Zatem, aby zachować ład i wygodę dostępu, potrzebujemy blatu i regału z półkami na wyciągnięcie ręki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odrębności miejsca, by móc się skupić na pracy lub wypoczynku. Przestrzeń biurowa powinna harmonijnie uzupełniać projekt wnętrza salonu i wtapiać się w jego koncepcję, jako zaplanowany element aranżacji.
Elżbieta Kubera, pracownia WNĘTRZA GRAFIKA WYSTRÓJ WGW

Małe biurko to mało miejsca na dokumenty. Jak temu zaradzić?
Jeżeli dysponujemy małą powierzchnią biurka, starajmy się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wokół niego. Pod biurkiem znajdziemy doskonałe miejsce na kontener na kółkach. Z kolei na ścianach z pewnością zmieści się sporo półek na segregatory i książko. Niech biurko służy tylko do pracy, a nie jako miejsce składowania dokumentów.
Justyna Chorążak, Chorążak Studio

urządzanie

fot. urządzanie

Jak stworzyć dodatkowe miejsce na dokumenty lub książki, jeśli nie mamy możliwości postawienia regału lub półki?
Jest kilka sposobów, które są pomocne w aranżowaniu małych przestrzeni, także na potrzeby małego biura, czy ogólnie miejsca pracy. W swoim projekcie postawiłam na specjalny “parapet” wbudowany w ścianę. Cały sekret polega na tym, że to nie tylko półka w bliskim sąsiedztwie biurka, ale przede wszystkim wnęka po drugiej stronie ściany w której wbudowana jest komoda. To rozwiązanie idealne – oba pokoje zyskują, żaden nie traci.
Katarzyna Iwańska, KIWI Katarzyna Iwańska Interior

Urządzenie gabinetu czy kąta do pracy nie zawsze wymaga dużych przestrzeni. Wszystko zależy, jak zawsze, od pomysłowości na zagospodarowanie dostępnego metrażu. Dzięki wskazówkom ekspertów zadanie to może być jeszcze łatwiejsze i korzystniejsze z perspektywy oszczędności miejsca.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)