Urządzamy wnętrze w stylu industrialnym

Styl industrialny charakteryzuje się surowym wykończeniem, w którym widoczne są elementy instalacji i konstrukcji, np. belki drewniane, podciągi, rury i szalunek na betonowej ścianie. Taki styl aranżacji najlepiej prezentuje się w dużych, otwartych wnętrzach typu loft, przestronnych wysokich, z dużymi oknami. Nieco trudniej jest urządzić w ten sposób klasyczne pomieszczenia mieszkalne. Nie jest to jednak niemożliwe.

Styl industrialny ma wiele cech wspólnych ze skandynawskim. Między innymi minimalistyczne podejście do wyposażenia i kolorystyki wnętrz, a także oszczędność w ilości ozdób i dodatków. W obu trendach dominuje biel, odcienie szarości i piaskowca.

Klimatyczne akcenty
Aranżacja w stylu przemysłowym może obejmować wystrój całego mieszkania lub stanowić jedynie jego mocny akcent, np. w postaci mebli wykonanych z drewna i metalu, jak „Loft” marki „Inne Meble”. W kolekcji do kompletu dostępne są bardzo proste, a zarazem eleganckie stoliki, stoły, sekretarzyki. Ważnym elementem aranżacji w stylu industrialnym jest też oświetlenie. Aluminiowe lampy z kolekcji „Loft” stworzą przemysłowy klimat we wnętrzu.

Wystrój industrialny wymaga odpowiedniego tła. Jeśli więc jesteśmy na etapie wykańczania mieszkania lub generalnego remontu jedną ze ścian możemy pozostawić w stanie surowym, np. wymurowaną z cegieł. Na betonowych powierzchniach pozostają czasem mało estetyczne zacieki, odciski od szalunku lub plamy z farby. Wówczas warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje a jednocześnie pozwoli zachować industrialny charakter wystroju.

lampa stojąca

fot. lampa stojąca

Gotowa do użycia pasta w kolorze „loft grey” – Colorado Concrete Effect marki Colorado®, doskonale imituje surowy, szalunkowy beton. Dzięki swojej plastyczności może ona przybierać różne faktury, tak by współgrać z całym wystrojem pomieszczenia. Beton w gładkiej wersji na pewno dobrze będzie wyglądał zarówno w mniejszych, jak i na dużych przestrzeniach. Chropowata faktura z efektem deskowania lub szalunku pasuje bardziej do przestronnych, wysokich wnętrz.

Choć beton trafił do wnętrz prosto z placu budowy nadaje im szczególny, szlachetny wyraz. Jest najlepszym tłem dla designerskich mebli i dodatków. Ponadto bardzo dobrze prezentuje się w świetle białych ścian oraz gładkich, lśniących powierzchni. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)