Usuwanie silikonu sanitarnego

silikon

fot. silikon

Spoiny silikonowe, z racji swojej szczelności i elastyczności, są stosowane w łazienkach do uszczelniania i łączenia materiałów różnego typu. Jednak ze względu na skład chemiczny silikonu oraz warunki panujące w łazience po pewnym czasie żółkną lub pokrywają się pleśnią, tracąc swoje walory estetyczne. Należy wówczas usunąć silikon i zastąpić go nowym.

Duża wilgotność powietrza oraz temperatury panujące w łazience, powodują powstawanie pleśni na powierzchni spoin. Wykwity te stopniowo wnikają w strukturę wypełnienia powodując jego niszczenie. Jeśli proces nie jest jeszcze zaawansowany warto zastosować HG środek do usuwania pleśni. Pomoże on zlikwidować wykwity z powierzchni uszczelnień i na dłużej zachować ich estetyczny wygląd.
W przypadku, gdy działanie pleśni spowodowało już nieodwracalne zniszczenie spoiny, konieczne będzie usunięcie starego wypełnienia i ponowne uszczelnienie powierzchni.

Sposób na stare uszczelnienia
Dzięki specjalistycznemu środkowi – HG preparat do usuwania silikonu – w prosty i szybki sposób wymienimy starą spoinę na nową. Preparat ten został specjalnie opracowany do usuwania spoin i uszczelnień z różnych powierzchni, m. in. ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, powierzchni emaliowanych, a także gładkiego kamienia naturalnego. Jego właściwości chemiczne pozwalają także na usuwanie pozostałości innych uszczelnień, takich jak akrylowe, butylowe i uniwersalne. Jest także bardzo wydajny – 100 ml środka wystarcza na oczyszczenie 10 – 15 metrów bieżących spoin.
Przed użyciem HG preparatu do usuwania silikonu należy ostrym nożykiem usunąć jak największą ilość starej spoiny uważając, aby nie zarysować krawędzi glazury lub ceramiki. Następnie należy nanieść preparat na oczyszczone wypełnienia za pomocą załączonego pędzelka. Po odczekaniu 15 minut można usunąć resztki starej spoiny znajdującą się w opakowaniu szpatułką. Czyszczoną powierzchnię należy spłukać czystą wodą i przetrzeć ściereczką lub szczoteczką. Po dokładnym wyschnięciu możliwe jest nakładanie nowej warstwy uszczelnienia.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)