W folkowych klimatach – płytki jak koronki

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Folkowe akcenty ponownie wkraczają do domowych wnętrz. Projektanci coraz częściej i chętniej czerpią z tradycji. Zachwyt delikatną fakturą i wzorem koronek jest widoczny w inspirowanej skandynawskim stylem kolekcji Alghero marki Ceramstic, w której folkowe dekory łączą się z jasnymi płytkami imitującymi bielone drewno.

Nie tylko na pokazach mody, ale także w świecie designu można zauważyć ludowe akcenty. Delikatne, zwiewne koronki, łowickie wycinanki i kurpiowskie leluje, a także podhalańskie haftowane kwiaty zawitały na tapetach, dywanach, pościeli, meblach a także na płytkach.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Z połączenia piękna koronek i jasnego drewna w skandynawskim stylu powstała kolekcja płytek Alghero marki Ceramstic. „Dzięki stonowanym barwom i subtelnemu rysunkowi drewna, płytki ceramiczne są uniwersalne i mają nowoczesny charakter. Jednocześnie subtelnie połyskujące dekory o niejednolitej fakturze, naśladującej delikatną koronkę, nadają kolekcji wyrazu, a wnętrzu folkowej energii” – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Kolekcja ta jest rozwiązaniem dla tych, którzy w łatwy sposób chcą nadać wnętrzu wyjątkowości, zachowując przy tym delikatny charakter i ponadczasowość aranżacji. Znakomicie sprawdzi się w mniejszych wnętrz, dodając im światła i czyniąc je optycznie większymi.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)