W Karpaczu powstanie reprezentacyjny deptak

deptak

fot. deptak

Reprezentacyjny deptak w Karpaczu ma powstać do 2015 roku, na głównej ulicy miasta – Konstytucji 3 Maja. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 mln zł. Część inwestycji zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Obecnie znane są już pierwsze koncepcje.

Przeczytaj również: Węgierski Fort Knox

Do projektowania przyszłego deptaka zaproszeni zostali urbaniści, projektanci przestrzeni miejskich i specjaliści od architektury. Urząd Miasta w Karpaczu i Wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich zorganizowały warsztaty podczas których powstały 4 koncepcje zagospodarowania centrum. Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski mówi: Trzydzieści lat czekaliśmy na to, aby ten deptak powstał i mam nadzieję, że uda się ten projekt bardzo szybko zrealizować. Na ten rok planuje się wykonanie projektu technicznego. Najpierw jednak władze miasta chcą, by mieszkańcy Karpacza i turyści zagłosowali na najlepszy projekt. Jeszcze w sierpniu w przestrzeni przyszłego deptaka zostanie ustawiona wystawa z 4 koncepcjami ze wspomnianych warsztatów.

Realizację przedsięwzięcia planuje się do 2015 roku. Szacowany koszt budowy wraz z przebudową całego centrum wyniesie ok. 15 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni położona zostanie także infrastruktura podziemna – sieci wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Część środków na inwestycję Karpacz chce pozyskać w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

deptak

fot. deptak

Karpacz od kilku lat przygotowywał się do inwestycji w nowy deptak powstanie w ciągu głównej ulicy miasta – Konstytucji 3 Maja. W 2012 roku oddano do użytku nową obwodnicę centrum wraz z tunelem pod czynnym stokiem narciarskim i saneczkowym „Kolorowa”. Koszt budowy nowej drogi, dzięki której wyprowadzono ruch kołowy z centrum, wyniósł ok. 22 mln zł. Zamysłem władz Karpacza jest nie tylko pozyskanie nowych turystów, ale także inwestorów.

deptak

fot. deptak

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)