W Karpaczu powstanie reprezentacyjny deptak

deptak

fot. deptak

Reprezentacyjny deptak w Karpaczu ma powstać do 2015 roku, na głównej ulicy miasta – Konstytucji 3 Maja. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 mln zł. Część inwestycji zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Obecnie znane są już pierwsze koncepcje.

Do projektowania przyszłego deptaka zaproszeni zostali urbaniści, projektanci przestrzeni miejskich i specjaliści od architektury. Urząd Miasta w Karpaczu i Wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich zorganizowały warsztaty podczas których powstały 4 koncepcje zagospodarowania centrum. Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski mówi: Trzydzieści lat czekaliśmy na to, aby ten deptak powstał i mam nadzieję, że uda się ten projekt bardzo szybko zrealizować. Na ten rok planuje się wykonanie projektu technicznego. Najpierw jednak władze miasta chcą, by mieszkańcy Karpacza i turyści zagłosowali na najlepszy projekt. Jeszcze w sierpniu w przestrzeni przyszłego deptaka zostanie ustawiona wystawa z 4 koncepcjami ze wspomnianych warsztatów.

deptak

fot. deptak

Realizację przedsięwzięcia planuje się do 2015 roku. Szacowany koszt budowy wraz z przebudową całego centrum wyniesie ok. 15 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni położona zostanie także infrastruktura podziemna – sieci wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Część środków na inwestycję Karpacz chce pozyskać w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Karpacz od kilku lat przygotowywał się do inwestycji w nowy deptak powstanie w ciągu głównej ulicy miasta – Konstytucji 3 Maja. W 2012 roku oddano do użytku nową obwodnicę centrum wraz z tunelem pod czynnym stokiem narciarskim i saneczkowym „Kolorowa”. Koszt budowy nowej drogi, dzięki której wyprowadzono ruch kołowy z centrum, wyniósł ok. 22 mln zł. Zamysłem władz Karpacza jest nie tylko pozyskanie nowych turystów, ale także inwestorów.

deptak

fot. deptak

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)