W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga bardzo starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale także bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, warto zdecydować się na farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii.

Już od pierwszych dni życia, pokój dziecięcy jest dla najmłodszych domowników miejscem o wyjątkowym znaczeniu. To właśnie w nim zaczynają poznawać świat i uczyć się jego wizualnego piękna. Ta przestrzeń to nie tylko najwspanialsze, radosne, domowe miejsce do zabawy, ale także azyl, który daje poczucie bezpieczeństwa i w szczególny sposób pozwala doświadczyć pewności rodzinnego ciepła.

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Do stworzenia takiego „małego królestwa” niezbędne są odpowiednie produkty, które pomogą we właściwy sposób zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Farby Tikkurila Optiva łączą w sobie najwyższą jakość z przyjazną dla zdrowia i środowiska recepturą, czego potwierdzeniem jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel – przyznawany przez niezależnych naukowców i uznawany w 25 krajach Unii Europejskiej. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu.

Ponadto, farby z linii Tikkurila Optiva posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników i amoniaku. Są to więc produkty rekomendowane osobom szczególnie wrażliwym, w tym także i dzieciom, a także ze skłonnościami do alergii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, farby Tikkurila Optiva zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych – poniżej 5 g/l LZO (czyli sześciokrotnie poniżej wymaganej normy), a zawartość LZO w farbie podkładowej Tikkurila Optiva Primer wynosi poniżej 2 g/l.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Bogactwo kolorów farb Tikkurila Optiva pozwoli każdemu wyczarować niezwykłą krainę dziecięcych marzeń. Sprawdzonym sposobem na aranżację pokoju najmłodszych domowników jest stosowanie jasnych, optymistycznych kolorów, które emanują pozytywną energią. Równie pozytywne reakcje przyniosą żywe, intensywne odcienie. Pamiętajmy jednak, by unikać ich nadmiaru, ponieważ przeładowana nadmiarem barw dziecięca przestrzeń, może wywołać wizualny chaos. Jeżeli decydujemy się na nasycone odcienie na ścianach, zestawy je z neutralnymi kolorami dziecięcych mebelków.

Tajemniczy fiolet, połączony z baśniowym błękitem, tworzą niezwykły klimat wnętrza. Ścienne, wielobarwne dekoracje dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnie i uczą odkrywania piękna kolorów.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dzieciństwo to nieustanne poznawanie coraz to nowych lądów. Morska aranżacja w tonacjach spokojnego błękitu to idealny start do tej niezwykłej podróży. Tak zrównoważona baza kolorystyczna ścian tworzy doskonałe tło do wyeksponowania marynistycznych elementów.

Waniliowy beż połączony z miękkimi, pudrowymi pastelami tworzy wnętrze urzekające ciepłem i lekkością. Oparta na stonowanej palecie barw i wypełniona staranną kompozycją dodatków przestrzeń jest bardzo przyjemna w odbiorze.
Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa.

Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa. Wnętrze emanuje pozytywną energią i promiennym ciepłem. Miękkie, pastelowe odcienie idealnie sprawdzą się w każdej dziecięcej aranżacji.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)