Warsztaty dla projektantów i studentów projektowania

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają projektantów oraz studentów kierunków projektowania i architektury do wzięcia udziału w warsztatach „ABCDESIGN”,w dniach 14-19 września 2009.

Projekt składa się z dwóch współzależnych i równolegle realizowanych części:
– części warsztatowej poświęconej adaptacji przestrzeni „Warsztatów Kultury”
– oraz części wykładowej, edukacyjnej poświęconej zagadnieniom poruszanym podczas warsztatów. Kuratorami projektu są Monika Pacewicz i Zbigniew Sobczuk

Głównym tematem części warsztatowej jest zaprojektowanie warunków dla nowo powstałej instytucji kulturalnej, „Warsztaty Kultury”, filii Centrum Kultury w Lublinie. Siedziba Warsztatów Kultury, to postindustrialny obiekt, w którym przez wiele lat mieściły się Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Samochodowych.

Warsztaty dzielą się na cztery grupy, odpowiedzialne za najistotniejsze obszary przeobrażania miejsca.
1. Pierwsza grupa będzie pracować nad projektem pełnej identyfikacji wizualnej budynku i jego otoczenia. Grupę poprowadzi projektant, profesor krakowskiej ASP, prof. Władysław Pluta i jego asystent Szymon Kiwerski.
2. Druga grupa odniesie się do wnętrza, pod kątem myślenia o przekształceniu przestrzeni do celów wystawienniczych, teatralnych, koncertowych etc. np. poprzez tworzenie systemów ekspozycyj-nych. Grupę poprowadzi architekt, projektant Svein Hatloy z BAS w Bergen (Bergen Arkitekt Skole).
3. Trzecia grupa będzie pracować nad koncepcją oświetlenia, przystosowanego
do funkcjonowania miejsca, jako przestrzeni wielofunkcyjnej. Grupę poprowadzą projektanci i wykładowcy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP Paweł Mikosz oraz Michał Kracik.
4. Czwarta grupa będzie zajmować się koncepcją strony internetowej i bazy danych. Grupę poprowadzą projektanci Michał Pawlik (Mamastudio) oraz Grzegorz Wolański (Tekno-digital Mamastudio).

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi projektanci lub studenci ostatnich lat projektowania i architektury. Uczestnicy warsztatów odpowiednio wcześniej będą mogli zapoznać się z tematem. Od organizatorów otrzymają oni dokumentację ilustrującą dany problem w tym plany, fotografie przestrzeni, wytyczne.

Koszt jednego warsztatu:
300 zł (dla studentów),
400 zł (dla projektantów).

(opłata nie obejmuje kosztów dojazdu, pobytu i zakwaterowania)
Warsztaty trwają od wtorku do piątku (15-18.09.2009), dzień wcześniej, w poniedziałek (14.09.2009) nastąpi zapoznanie się uczestników warsztatów z miejscem, natomiast w sobotę (19.09.2009) odbędzie się prezentacja wypracowanych koncepcji.

Wykłady otwarte poświęcone zagadnieniom poruszanym w ramach warsztatów będą odbywały się od wtorku do piątku. Mają one za zadanie wzbogacić wiedzę zarówno uczestników, jak i innych osób zainteresowanych efektami prac warsztatowych.
Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie portfolio w formie elektronicznej (do 3 MG) i wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go e-mailem na adres: abcdesign@warsztatykultury.pl do dnia 18 sierpnia 2009. Potwierdzenie udziału w warsztatach zostanie przesłane osobom zakwalifikowanym również mailowo do dnia 24 sierpnia 2009.

Dodatkowych informacji udzielają telefonicznie i listownie:
Zbigniew Sobczuk: (+48) 605 616 123, z.sobczuk@warsztatykultury.pl
Monika Pacewicz: (+48) 609 922 122, m.pacewicz@warsztatykultury.pl
Martyna Szewczyk: (+48 81) 533 09 04 abcdesign@warsztatykultury.pl

Liczba miejsc ograniczona
Ze względu na specyfikę warsztatów prosimy osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniu o przywiezienie swojego laptopa (komputera) i cyfrowego aparatu fotograficznego.

warsztaty

fot. warsztaty

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)