Warsztaty dla projektantów i studentów projektowania

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają projektantów oraz studentów kierunków projektowania i architektury do wzięcia udziału w warsztatach „ABCDESIGN”,w dniach 14-19 września 2009.

Projekt składa się z dwóch współzależnych i równolegle realizowanych części:
– części warsztatowej poświęconej adaptacji przestrzeni „Warsztatów Kultury”
– oraz części wykładowej, edukacyjnej poświęconej zagadnieniom poruszanym podczas warsztatów. Kuratorami projektu są Monika Pacewicz i Zbigniew Sobczuk

Głównym tematem części warsztatowej jest zaprojektowanie warunków dla nowo powstałej instytucji kulturalnej, „Warsztaty Kultury”, filii Centrum Kultury w Lublinie. Siedziba Warsztatów Kultury, to postindustrialny obiekt, w którym przez wiele lat mieściły się Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Samochodowych.

Przeczytaj również: Łatwe i trwałe odnawianie ścian

Warsztaty dzielą się na cztery grupy, odpowiedzialne za najistotniejsze obszary przeobrażania miejsca.
1. Pierwsza grupa będzie pracować nad projektem pełnej identyfikacji wizualnej budynku i jego otoczenia. Grupę poprowadzi projektant, profesor krakowskiej ASP, prof. Władysław Pluta i jego asystent Szymon Kiwerski.
2. Druga grupa odniesie się do wnętrza, pod kątem myślenia o przekształceniu przestrzeni do celów wystawienniczych, teatralnych, koncertowych etc. np. poprzez tworzenie systemów ekspozycyj-nych. Grupę poprowadzi architekt, projektant Svein Hatloy z BAS w Bergen (Bergen Arkitekt Skole).
3. Trzecia grupa będzie pracować nad koncepcją oświetlenia, przystosowanego
do funkcjonowania miejsca, jako przestrzeni wielofunkcyjnej. Grupę poprowadzą projektanci i wykładowcy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP Paweł Mikosz oraz Michał Kracik.
4. Czwarta grupa będzie zajmować się koncepcją strony internetowej i bazy danych. Grupę poprowadzą projektanci Michał Pawlik (Mamastudio) oraz Grzegorz Wolański (Tekno-digital Mamastudio).

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi projektanci lub studenci ostatnich lat projektowania i architektury. Uczestnicy warsztatów odpowiednio wcześniej będą mogli zapoznać się z tematem. Od organizatorów otrzymają oni dokumentację ilustrującą dany problem w tym plany, fotografie przestrzeni, wytyczne.

Koszt jednego warsztatu:
300 zł (dla studentów),
400 zł (dla projektantów).

(opłata nie obejmuje kosztów dojazdu, pobytu i zakwaterowania)
Warsztaty trwają od wtorku do piątku (15-18.09.2009), dzień wcześniej, w poniedziałek (14.09.2009) nastąpi zapoznanie się uczestników warsztatów z miejscem, natomiast w sobotę (19.09.2009) odbędzie się prezentacja wypracowanych koncepcji.

Wykłady otwarte poświęcone zagadnieniom poruszanym w ramach warsztatów będą odbywały się od wtorku do piątku. Mają one za zadanie wzbogacić wiedzę zarówno uczestników, jak i innych osób zainteresowanych efektami prac warsztatowych.
Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie portfolio w formie elektronicznej (do 3 MG) i wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go e-mailem na adres: abcdesign@warsztatykultury.pl do dnia 18 sierpnia 2009. Potwierdzenie udziału w warsztatach zostanie przesłane osobom zakwalifikowanym również mailowo do dnia 24 sierpnia 2009.

Dodatkowych informacji udzielają telefonicznie i listownie:
Zbigniew Sobczuk: (+48) 605 616 123, z.sobczuk@warsztatykultury.pl
Monika Pacewicz: (+48) 609 922 122, m.pacewicz@warsztatykultury.pl
Martyna Szewczyk: (+48 81) 533 09 04 abcdesign@warsztatykultury.pl

Liczba miejsc ograniczona
Ze względu na specyfikę warsztatów prosimy osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniu o przywiezienie swojego laptopa (komputera) i cyfrowego aparatu fotograficznego.

warsztaty

fot. warsztaty

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)