Wcielone dostojeństwo

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Czcigodny trunek – wino – jest czci godne, jak mało który napój tego świata. Kultywowane przez człowieka od początku jego samego, i wina, istnienia, ma w sobie coś z potęgi baśniowo-mitycznych i magicznych napitków. Odmienia smak potraw, udoskonala czas delektowania się słodkim lenistwem, uczy relaksu, nadaje codziennemu istnieniu posmaku wyjątkowości.

Wino zmienia rzeczywistość. Dlatego jest tak ważne. I dlatego też z myślą o nim znani światowi producenci współ z designerami o cieszących się rozgłosem nazwiskach, powołują do istnienia najróżniejsze formy karafek i kieliszków, by gościć wino najlepiej, jak na to zasługuje.

Skandynawska marka Rosendahl, znana ze swoich prostych i bardzo szykownych projektów, stworzyła we współpracy z Ole Palsbym wyjątkową serię szkła – Opus. Składają się na nią karafka i kieliszki do czerwonego wina (link). To dzieło designerskiej wyobraźni zdaje się być, na pierwszy rzut oka, nieco nieokrzesane w swojej masywnej, pękatej formie.
Gdy jednak dłużej zawiesić wzrok na zestawie szkła Opus, duńskiej marki Rosendahl, uderzać zaczyna, subtelnie, bo lekkimi smagnięciami swoistego „oświecenia”, jego niepospolity urok.

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Kieliszki Opus, dzieło Ole Palsby’ego, czarują pełną subtelności proporcją. Podstawa jest potężna, szeroka, podobnie jak stopka i gustowny kielich. Przysadzistą, potężną stopkę wieńczy swoisty, szklany kapitel, na którym wdzięcznie wspiera się szeroka czarka na czerwone wino.
Całość sprawia wręcz monumentalne wrażenie. Można pomyśleć, iż ma się przed sobą prawdziwego dzieło sztuki designerskiej. Opus czaruje tym, że odsłania swój powab stopniowo. Jest jak dobre, rocznikowe wino, które krok po kroku rozwija swój aromat i bukiet przed oczarowanym smakoszem. Stąd – wino i zestaw szkła Opus to duet doskonały.

Linia szkła duńskiej marki Rosendahl została stworzona z myślą o czerwonym winie. To właśnie z jego powodu i przyczyny karafka ma szeroką szyjkę i płaskie dno – przelane doń wino będzie mogło oddychać „pełną piersią”.
Doskonała jakość idealnie przejrzystego, bezołowiowego szkła, z którego Rosendahl stworzył zestaw Opus, sprawia, że szkło nadaje się idealnie na wytworny prezent dla konesera rocznikowych trunków. Posągowe, szklane dostojeństwo kieliszków i karafki wpasuje się doskonale w trend ludzkiego zabiegania o czerwone wino, które trwa od wieków i zdaje się nigdy nie mieć końca.

Zobacz również: Zaczarowany ogród

Sklep www.smakprostoty.pl (link), degustując czerwone wino z kieliszków Opus, duńskiej marki Rosendahl, wznosi toast na cześć sędziwego, szacownego i wiecznie wytwornego trunku.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)