Weź korek „na tapetę”

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Udana aranżacja wnętrz to wypadkowa pomysłowości projektanta, precyzji wykonania oraz efektownych materiałów, które oprą się próbie czasu i zmiennym trendom. Szukając inspiracji do tworzenia wokół siebie przytulnej, ale też urządzonej z designerską fantazją domowej przestrzeni warto odrzucić stereotypowe myślenie i wrzucić korek „na tapetę”!

Poszukując pomysłów na niepowtarzalną aranżację pomieszczenia pamiętajmy, by na równi z estetyką stawiać funkcjonalność materiałów. Coraz częściej przez architektów jest wybierana okładzina ścienna z naturalnego korka Dekwall marki Wicanders. Ujmie ona nas zarówno wzornictwem, jak i właściwościami w 100% ekologicznego surowca.

Funkcja na równi z formą

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Boazeria korkowa Dekwall marki Wicanders, dostępna w formie gotowych płytek o grubości 3 mm, pozwoli stworzyć we wnętrzach klimat przyjazny wszystkim domownikom. Wierzchnią warstwę materiału stanowi korek dekoracyjny, a rdzeniem jest aglomerat korkowy o gęstości 250 kg/m3. Dzięki naturalnym właściwościom zastosowanego surowca pomieszczenie, którego ściany wykończone są okładzina korkową, zyskuje odpowiednią izolację akustyczną i termiczną. Ponadto korek wpływa korzystnie na mikroklimat wnętrza. Skutecznie wycisza dźwięki, równocześnie tłumiąc hałas i odgłosy dobiegające z zewnątrz. Co istotne, pokryte woskiem lub lakierem płytki korkowe pozostają odporne na wilgoć oraz zabrudzenia, które można zetrzeć przy pomocy wilgotnej szmatki. Jest to szczególnie praktyczne w pomieszczeniach narażonych na intensywne użytkowanie, jak np. przedpokój, kuchnia czy salon. Warto również podkreślić, że korek ścienny idealnie sprawdzi się w domu alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu.

Wnętrza w kolorach Ziemi
Okładzina korkowa Dekwall marki Wicanders dzięki 40 niepowtarzalnym wzorom daje szerokie pole do kreacji. W największej wśród dostępnych na polskim rynku palecie produktowej znajdziemy zarówno płytki z naturalnym fornirem, barwionym tłem, jak również barwione w całości. Zwolennicy naturalnych barw z pewnością docenią tak dużą różnorodność deseni.

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Delikatne, czyste szarości, beże i brązy w akompaniamencie czerwieni, bieli lub czerni prezentują się elegancko, a przy tym niezwykle naturalnie. Stopniowa intensywność barw oraz faktura poszczególnych modeli płytek korkowych pozwoli na wybór okładziny ściennej, która najlepiej wpisze się w gust domowników. Efektowne udekorowanie okładzina Dekwall ściany, w zestawieniu z kamienną, drewnianą lub korkową podłogą, stworzą kompozycję nowoczesną, ale także emanującą ciepłem i podkreślającą kameralny klimat wnętrza. Taki zabieg aranżacyjny jest możliwy, ponieważ okładzina Dekwall marki Wicanders eksponuje przede wszystkim urodę surowca, bogatą fakturę korka, a nawet drobne niedoskonałości surowca, które nadają mu jedynie bardziej wyrazistego charakteru.

Ściany to niezwykle istotny element dekoracji każdego pomieszczenia. Zanim rozpoczniemy dekorować je w tradycyjny sposób, warto rozważyć czy naturalne, a przy tym niezwykle efektowne materiały, takie jak okładzina korkowa, nie okażą się ciekawszym rozwiązaniem aranżacyjnym. Szeroka oferta boazerii korkowej marki Wicanders pozwoli nam w nieszablonowy sposób urządzić wnętrza, które dzięki trwałości materiału także po latach będą zachwycać naturalną urodą i wdziękiem. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)