Wielki format paneli

Panele z kolekcji Grande

fot. Panele z kolekcji Grande

Styl etno, styl kolonialny, styl rustykalny oraz niektóre odmiany stylu nowoczesnego, to bardzo zróżnicowane aranżacje, mające jednak ze sobą coś wspólnego. Wszystkie wymienione style stawiają na naturalne i niewyszukane materiały – skórę, bawełnę, lniane tkaniny, kamień, a przede wszystkim drewno. W odpowiedzi na panującą modę firma Witex poszerzyła kolekcję Grande o nowe dekory, w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo-piłowanej.

12 dużych dekorów
Do grona 6 dekorów o lekko błyszczącej powierzchni i wyczuwalnej strukturze dołączyło 6 nowych, dębowych wzorów. Panele Grande o wyjątkowo długim formacie i grubości 10 mm bardzo dobrze prezentuje się w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej. Niestandardowe wymiary, 1.4 m długości i 24 cm szerokości sprawiają, że dębowe dekory w pełnej desce wyglądają bardzo naturalnie. Wykończenia desek przypominają lite, surowe deski, które w ostatnim czasie bardzo zyskują na popularności. Jasne odcienie dębu, jak Dąb szkocki, Dąb morski czy Dąb walijski jasny świetnie pasują do aranżacji eko lub nowoczesnych kompozycji. Z kolei przygaszony Dąb walijski ciemny to propozycja doskonale wpisująca się we wnętrza o romantycznym klimacie, a także podkreśli sielankowy charakter mieszkania. Ciepły Dąb tyrolski oraz Dąb wulkaniczny to natomiast dekory, które odpowiadają stylistyką kolonialnym wnętrzom i doskonale będą komponować się z masywnymi, drewnianymi meblami i ciężkimi zasłonami. Format XL laminowanych paneli podłogowych Grande firmy Witex to nie tylko niezaprzeczalny urok, ale również stabilność podłogi, a w połączeniu z bezklejowym montażem Real Loc łatwość i szybkość układania.

Panele z kolekcji Grande

fot. Panele z kolekcji Grande

Moc ekologii
Kolekcja Grande firmy Witex to nie tylko wyjątkowe wymiary panela, ale także doskonałe parametry techniczne, wysoka odporność oraz otrzymane wyróżnienia. Podłoga ta została odznaczona jednym z najważniejszych na rynku niemieckim, certyfikatem „Blauer Engel”, dzięki specjalnej warstwie DPL+ jest wyjątkowo trwała i wytrzymała na uderzenia oraz ścieranie (klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych wynosi 23, natomiast w lokalach użyteczności publicznej 33). Dzięki temu możemy z niej korzystać nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak przedpokój czy korytarz. Pokryta żywicą warstwa pośrednia pozwala na maszynowe czyszczenie paneli, dlatego bez problemu będziemy mogli przywrócić naszej podłodze blask. Certyfikowana przez FSC wodoodporna płyta nośna Aqua-Protect®, sprawia, że panele Grande bez obaw można stosować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności. W ten sposób możemy taką podłogę zastosować we wszystkich domowych pomieszczeniach. Jest to istotne gdy np. decydujemy się na otwartą kuchnię połączoną z jadalnią lub salonem. Potwierdzeniem tych wszystkich zalet jest dożywotnia gwarancja na stabilność produktu, połączenia, przetarcia i odbarwienia powierzchni laminatu. Komfort korzystania z paneli Grande możemy dodatkowo podnieść łącząc je z ekologiczną matą wyciszającą Sound Protect Eco Plus, która zadba o idealną akustykę naszego domu.

Moda na surowe drewno powraca w wielkim stylu. Naturalne deski można znaleźć w różnych aranżacjach. Sześć dębowych dekorów kolekcji Grande firmy Witex o nowych powierzchniach z pewnością doskonale uzupełnią nie jedną z nich.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)