Wielkoformatowe przeszklenia

drzwi zewnętrzne

fot. drzwi zewnętrzne

Wysokie, wielkoformatowe przeszklenia to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Są stosowane nie tylko w nowopowstających, lecz także modernizowanych budynkach adaptowanych pod przestrzeń komercyjną. Z myślą o wykonywaniu ekonomicznych struktur przeziernych został stworzony system okienno – fasadowy Schüco AWS 70 WF.HI

W obiektach użytku komercyjnego powszechnie stosuje się wielkopowierzchniowe przeszklenia, takie jak wysokie witryny sklepowe, wykusze czy ściany osłonowe. Ich główną rolą jest zapewnianie niezakłóconego widoku na ekspozycję towaru wewnątrz budynku i dostarczanie odpowiedniej ilości światła. Tego typu rozwiązania powinny cechować się dobrą izolacyjnością cieplną, aby nie przenikała przez nie zbyt duża ilość energii do pomieszczeń latem i nie dochodziło do wyziębiania stref budynku w miesiącach zimowych. Połączeniem praktyczności i estetyki jest system okienno-fasadowy AWS 70 WF.HI, który posiada wygląd aluminiowej fasady i funkcjonalność ciepłych okien z serii Schüco AWS.

Więcej niż okno
Technologia okienno – fasadowa Schüco AWS 70 WF.HI technicznie bazuje na oknach blokowych systemu Schüco AWS 70 BS.HI. Zastosowane rozwiązanie umożliwia wykonywanie przeziernych pasów okiennych o dobrych parametrach cieplnych, a także okien przestrzennych o estetycznym, regularnym podziale po zoptymalizowanych kosztach. Wąskie słupki statyczne nadają strukturze wygląd łudząco przypominający fasadę słupowo-ryglową. Profile te cechują się wąską szerokością słupków i rygli (50 mm) oraz zastosowaniem wąskich skrzydeł okiennych systemu Schüco AWS70 BS.HI, dzięki czemu tworzą strukturę o smukłym wyglądzie (widoczna część ramy ze skrzydłem może wynosić zaledwie 77 mm). Są szczególnie efektywne w stosowaniu przy modernizacji lub adaptacji starych budynków, gdzie występuje potrzeba wymiany stolarki okiennej na gwarantującą zwiększoną emisję światła. Szeroki wybór stylizowanych listew maskujących i przyszybowych, od zaokrąglonych lub z fazowaną krawędzią aż po płaskie kontury o wyglądzie stali konstrukcyjnej, pozwala na realizację indywidualnych zamysłów architektonicznych.

System komfortu i bezpieczeństwa

wejście

fot. wejście

System okienno – fasadowy Schüco AWS 70 WF.HI zapewnia maksymalną przezierność dzięki zastosowaniu wąskich szerokości czołowych i maksymalizacji powierzchni przeszklonej. Charakteryzuje się także zoptymalizowaną izolacyjnością akustyczną. Zastosowane uszczelnienia chronią wnętrze budynku przed wpływami atmosferycznymi i hałasem ulicznym, co czyni system okienno – fasadowy idealnym rozwiązaniem, także dla ambitnego budownictwa mieszkaniowego. Ochrona przed włamaniem aż do klasy WK3 włącznie oraz możliwość zastosowania ukrytych okuć Schüco TipTronic w wersji z napędem mechatronicznym wynosi funkcjonalność systemu AWS 70 WF.HI na najwyższy poziom. Komfort obsługi wyraża się w możliwości elektrycznego otwierania, zamykania i ryglowania okien. To szczególnie pomocne rozwiązanie w sytuacjach, gdy skrzydło profilu znajduje się poza zasięgiem użytkownika – na dużej wysokości lub w innych trudno dostępnych miejscach. Możliwość programowania czynności systemu lub wykorzystanie czujników temperatury czy CO2 nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, lecz także otwiera opcję zaawansowanej oszczędności energii na wentylację i ogrzewanie. Pomieszczenia mogą być wentylowane w określonych odstępach czasu lub w zależności od występujących w nich warunków.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)