Wielozadaniowe drzwi

system drzwiowy

fot. system drzwiowy

Dobre drzwi wewnętrzne powinny w domu pełnić wiele funkcji: strzec prywatności, odgradzać od niepożądanych dźwięków i dodatkowo cieszyć oko, stanowiąc ozdobę wnętrza. Równie ważnym zadaniem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy pomieszczeniami i umożliwienie transportu przedmiotów. Jak wyglądają drzwi, które spełniają te wymagania?

Najczęstszym problemem związanym z użytkowaniem drzwi osadzonych na zawiasach jest niekorzystne zagospodarowanie przestrzeni. Zawiasy zajmują zbyt wiele miejsca w ościeżnicy, a odchylone skrzydło może powodować utrudnienia w komunikacji. Co więcej, po latach użytkowania mechanizm zaczyna irytująco skrzypieć. Chcąc zapewnić najwyższy komfort użytkowania, producenci od lat prześcigają się w poszukiwaniu sposobów na pozbycie się tych problemów. Jednym z nich jest funkcjonalny system RONDO marki INTERDOOR.

Dzięki zastąpieniu zawiasów szyną z wózkiem, drzwi w tym systemie otwierają się w obie strony – na zewnątrz i do wewnątrz oraz pod kątem prostym. Innowacyjny mechanizm nie generuje nieprzyjemnych hałasów oraz umożliwia łatwiejsze poruszanie się po mieszkaniu, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Co więcej, to także oszczędność dodatkowych centymetrów we framudze i w efekcie ułatwiony transport szerokich przedmiotów między pokojami.

W mieszkaniach, szczególnie tych niewielkich, liczą się rozwiązania, dzięki którym można pogodzić mnogość przedmiotów i mebli z zachowaniem przejrzystości wnętrza. System RONDO pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, umożliwiając odchylenie drzwi w kierunku pomieszczenia, w którym znajduje się więcej wolnego miejsca. Dodatkowo nie powstaje konflikt pomiędzy skrzydłami prowadzącymi do innych pokoi.

Funkcjonalność to ważna cecha, jednak elementy wyposażenia mieszkania powinny ładnie wyglądać, przynosząc satysfakcję domownikom. System RONDO stosowany jest w ośmiu, różnych modelach drzwi marki INTERDOOR (ALBA, BARI, CAPRI, CLASSIC, MANHATTAN, PŁASKIE, TORINO, VOLANO), charakteryzujących się wysoką jakością oraz eleganckim i stylowym wzornictwem. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie skrzydeł do wnętrza w każdym klimacie, od vintage po nowoczesny modernizm. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)