Wino z obsługą de Luxe

zestaw do wina

fot. zestaw do wina

Im bardziej wytworny trunek, tym więcej trzeba włożyć wysiłku, by go dobrze przygotować i podać. Kiedy ma się w ręku wino warte niemałe pieniądze, które bukietem zauroczy każdego konesera, warto też zafundować mu obsługę de Luxe.

Przeczytaj również: Elegancka forma relaksu

Duńska firma Menu, znawca wina i sympatyk jego koneserów, zaproponowała swoim klientom wyjątkowy, luksusowy zestaw do wina Vignon (link). Całość, opakowana w eleganckie prezentowe pudełko, składa się z termometru, korkociągu kelnerskiego, nalewaka i pompki próżniowej.

Wyrazisty, uroczy w kształcie okrągły termometr do kontrolowania temperatury wina, został zaprojektowany przez Jakoba Wagnera, nagrodzonego za projekt prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award. Termometr, umieszczany na butelce za sprawą elastycznej opaski, pokazuje temperaturę o rozpiętości od 5°C do 30°C, bo każdy gatunek markowego wina musi mieć odpowiednią ciepłotę. Dopiero wtedy można naprawdę degustować jego bukiet. Zmyślny termometr, zasilany baterią, sam wyłącza się po godzinie, gdy nie ma kontaktu z butelką.
W prostym i ascetycznym zestawie nie zabrakło korkociągu kelnerskiego z obcinakiem do folii. Po wkręceniu spirali w korek, praktyczna zapadka korkociągu opiera się na krawędzie szyjki, dzięki czemu płynnym ruchem można otworzyć wino.
Teraz następuje moment najbardziej wyczekiwany. Opatentowany nalewak Vignon napowietrza wlewane do kieliszków wino, wzmacniając jego aromat i bukiet. System nalewaka pozwala tak precyzyjnie dozować wino, że nie uroni się ani jednej cennej kropli.
By zakończyć luksusowy ceremoniał degustacji markowego wina, warto posłużyć się pompką próżniową. Dzięki niej można przedłużyć świeżość trunku aż o 6 dni. Kilkoma płynnymi ruchami wypompowuje się z butelki powietrze, uzyskując w ten sposób próżnię w warunkach kontrolowanych. Otwarte ponownie po kliku dniach wino będzie smakowało identycznie, jak w chwili, gdy korek po raz pierwszy opuścił bezpieczne leże szyjki.
Koneserzy wina i jego całkiem początkujący wielbiciele znajdą w czteroczęściowym luksusowym zestawie Vignon marki Menu doskonały prezent dla siebie i bliskich. Podarunek, który wyzwoli pasję degustowania markowych win.

Dbający o obsługę de Lux, sklep www.smakprostoty.pl z pasją konesera win używa zestawu Vingon duńskiej marki Menu, by wino zawsze smakowało wybornie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)