Wiosenne aranżacje wnętrza

dekoracje

fot. dekoracje

Wraz z nadejściem najpiękniejszej pory roku warto zafundować wnętrzom metamorfozę. Wiosna jest pełna światła, ciepła i urokliwych kolorów. Wystarczy parę prostych trików, aby w naszym domu zagościła radosna atmosfera.

Postaw na dodatki
Kiedy słońce jest coraz wyżej na niebie, a pąki drzew z wolna zaczynają rozkwitać, instynktownie myślimy o wiosennych porządkach i zmianie aranżacji. Wbrew pozorom czasem wystarczy niewielkie przemeblowanie lub ciekawe połączenie niektórych akcesoriów, żeby przeobrazić wnętrze domu. Dobrze dobrana tapeta lub rolety, których dekoracyjność idzie w parze z funkcjonalnością, potrafią zdziałać cuda. Lekkie i zwiewne zasłony otoczki na doniczki, podkładki śniadaniowe czy wazony. Nie obawiajmy się łączenia wiosennych kolorów: zieleni, różu, błękitu i żółci, ponieważ wyraziste barwy wiosny pozwolą tchnąć we wnętrze nową energię.

Na bogato

Zobacz również: Tapety z włókna szklanego
dekoracje

fot. dekoracje

Równie efektownie jak dodatki w ciepłych, wiosennych barwach, zaprezentują się w pokoju zasłony, rolety czy narzuty ozdobione subtelnym motywem roślinnym. Elementy dekoracyjne z ornamentami pełnymi kwiatów i drzew, a także utrzymane w duchu folklorystyczny odnajdziemy w ofercie Lotari. Marka ta oferuje elementy dekoracyjne: rolety, tapety i poduszki, na których można nadrukowywać motywy powstałe z inspiracji naturą i twórczością ludową. Strzałem w dziesiątkę będą wzory przedstawiające kolorowe liście, młode pędy drzew, zabawne kurki czy gąski.

Kwiaty, kwiaty, kwiaty!
Nadejście kalendarzowej wiosny zwiastują także kwiaty! Charakterystyczne dla pierwszego miesiąca tej pory roku krokusy, tulipany i pierwiosnki z czasem ustępują miejsca makom, hiacyntom i niezapominajkom. Mimo że trudno zaprosić je wszystkie do wnętrza, kwieciste akcenty na kuchennej rolecie lub poduszkach w pokoju gościnnym z pewnością pozwolą ożywić pokój i dodać mu przytulności. W wiosennie zaaranżowanym wnętrzu nie powinno również zabraknąć pachnących bukietów żywych kwiatów. Podkreślą one urok całej aranżacji. REKLAMAPK

Przeczytaj również: Przepis na piknik
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)