Wiosna w domu

Hiacynty

fot. Hiacynty

Po długiej zimie nadeszła długo oczekiwana wiosna. Słoneczna pogoda i ciepła promienie słońca wpływają entuzjastycznie na codzienny nastrój i zachęcają do zmian. Styliści wnętrz i floryści zgodnie proponują improwizację bez granic.

Jakie kwiaty do domu?
Odważne kolory ścian uzupełnią wiosenne dekoracyjne kompozycje z popularnych o tej porze roku kwiatów doniczkowych i ciętych.

Łączki różnokolorowych krokusów i hiacyntów na stołach, kiełkujące rośliny balkonowe, można uzupełnić kawałkami zielonego mchu, gałązkami bazi i wierzby.

Kwiaty doniczkowe w domu to nie tylko rośliny dekoracyjne. W kuchni zachęcamy do urządzenia w nasłonecznionym kącie zielonego ogródka, z pachnącymi przyprawami i kiełkami.
Wciąż modne są zestawy jednakowych roślin ustawionych w rzędzie pod oknem lub na stole.

fototapety nowoczesne

fot. fototapety nowoczesne

W tym celu można użyć miniaturowych doniczek ceramicznych z wyrośniętym i równo wystrzyżonym owsem, hiacyntami, żonkilami i krokusami.

Kwiaty na ścianie
Malowanie mieszkania, wiosenne porządki w domu i w ogrodzie to rytuały przejścia z zimowego marazmu do wiosennego ożywienia.
Jednokolorowe ściany można uatrakcyjnić kwiatowymi motywami w postaci malunku z szablonu, naklejki lub roślinnej fototapety.

wazony białe

fot. wazony białe

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)