Włoskie klimaty w ogrodzie

kostka brukowa

fot. kostka brukowa

Kto choć raz odwiedził śródziemnomorskie kraje, z pewnością zapamiętał obraz wąskich, brukowanych uliczek ciągnących się pomiędzy starymi kamienicami. Kamienny bruk w dzień rozgrzany gorącymi promieniami słońca i nocą oświetlonych poświatą księżyca, tworzy niepowtarzalny klimat włoskich miasteczek. Tę kameralną atmosferę za sprawą postarzanych kostek brukowych Polbruk NOSTALITe PRIMA możemy przenieść na własną posesję i stworzyć ogród a la Bella Italia.

Włoskie ogrody w polskiej odsłonie

kostka brukowa

Przeczytaj również: Barwna aranżacja tarasu i balkonu

fot. kostka brukowa

Włoskie wyczucie smaku i miłości do piękna to nie tylko zachwycające stroje kreatorów mody. Romantyczną duszę mieszkańców Italii doskonale odzwierciedlają także przydomowe ogródki położone w towarzystwie starych kamienic. Ogród w stylu śródziemnomorskim kojarzy się zazwyczaj z rozgrzanymi słońcem ścieżkami i kamiennym patio ukrytym w błogim cieniu drzew i krzewów, idealnym miejscem do poobiedniej siesty. Z racji gorącego klimatu zieleń ograniczona jest do minimum, a dookoła posesji dominuje bruk, który decyduje o wyjątkowości takich miejsc. Śródziemnomorski klimat do naszych przydomowych ogrodów można wprowadzić przy pomocy kolekcji kostek brukowych przypominających formą i strukturą klasyczny stary bruk. Doskonale sprawdzą się kostki celowo postarzane takie jak Polbruk NOSTALITE PRIMA. To elementy, których obijana, nieregularna krawędź brzegowa imituje bruk naznaczony duchem czasu, świetnie wkomponowujący się w stylizacje retro. W linii Polbruk NOSTALITE PRIMA występują także kostki w wersji z gładką powierzchnią i lekko zaokrąglonymi brzegami, formą i kolorystyką nawiązujące do rozgrzanych słońcem cegieł. Obie propozycje dostępne są w wariancie bez fazy, dzięki czemu zbudujemy nawierzchnię, pozbawioną zbędnych nierówności i wystających krawędzi.

Posesja jak włoski pejzaż

kostka brukowa

fot. kostka brukowa

Wiosna i lato to pora, kiedy ciepłe promienie słońca zamieniają posesję w kolorowe i przytulne miejsca. Ten słoneczny okres szczególnie uroczo wygląda we włoskich ogrodach mieniących się całą gamą barw. Na takich przestrzeniach nawierzchnia oczarowuje wzorami i kolorystyką. Barwną mozaikę wzorowaną na toskańskich krajobrazach można stworzyć mieszając ze sobą kostki brukowe o różnych kolorach. Zadanie to umożliwi kolekcja Polbruk NOSTALITE PRIMA, która składa się z kostek w trzech wariantach kolorystycznych – orzechowym oraz melanżach indiana (brązowo–szary) i galia (brązowo-pomarańczowo-kremowy). Kostki, te dostępne są w trzech wymiarach, dzięki czemu pozwalą na zbudowanie chodników wokół domu czy ogrodu. Dodatkowe, specjalne elementy w kształcie koła (o średnicy 2,27 cm) ułatwiają komponowanie wszelkiego rodzaju okręgów i łuków urozmaicających wygląd naszej nawierzchni. Seria ta ma również sześciocentymetrową grubość, dzięki czemu możemy go wykorzystać niemal na każdym fragmencie posesji, również tarasie lub podjeździe do garażu. W ten sposób stworzymy piękny ogród rodem z włoskich rezydencji.

Są krajobrazy, których nie sposób zapomnieć – również należą do nich bez wątpienia włoskie ogrody i miasteczka. Wzorując się na kolorystyce, materiałach i układzie, ich namiastkę coraz częściej więc tworzymy na własnych posesjach.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)