Włoskie przyprawianie

Znane od tysiącleci przyprawy długie wieki omijały Polskę. Dopiero w XVI wieku zaczęła się i tutaj ekspansja potraw udoskonalanych wyszukanymi dodatkami, które modyfikowały i polepszały ich smak. Choć polska tradycja stołu jest od stuleci bardzo bujna, niekwestionowanymi liderami przyprawiania byli Francuzi i Włosi. Z racji klimatu, w którym przyszło im żyć, mięli dostęp do ziół, korzeni i przypraw, o których Polacy nigdy wcześniej nie słyszeli.

Szczęściem, obecnie w świadomości lubiących gotować bariery geograficzne już nie istnieją. Nie istnieją nie tylko dla przypraw, ale i dla zestawów do przyprawiania. Dlatego na polskich stołach gości z upodobaniem przyjmowane włoskie Bugatti.
Bugatti proponuje tradycyjne i klasyczne w formie zestawy na cztery przyprawy – sól, pieprz, ocet i oliwę, maggi lub wino. Oczywistym jest, że pojemniczki luksusowych zestawów włoskiej marki Bugatti można wypełniać dowolnymi przyprawami.

zestaw do przypraw

Przeczytaj również: Sztuka wyboru Drzwi

fot. zestaw do przypraw

Zestaw Lola (link), stworzony z chromowanej stali szlachetnej, szkła i drewna bukowego w kolorze wenge lub wiśni, które tworzy stabilną podstawę, czaruje ciekawymi stalowymi „słupkami” różnej wysokości, które pełnią rolę ograniczników nie pozwalających pojemniczkom zsunąć się z okrągłej podstawy. Zestaw wyróżnia spłaszczony uchwyt, który znamienny jest dla całej, bardzo rozbudowanej serii akcesoriów Lola.

Przeczytaj również: Wazon jak z kreskówki
zestaw do przypraw

fot. zestaw do przypraw

Drugi z proponowanych przez włoską markę Bugatti zestawów do przypraw – Armonia (link) – stworzony jest z luksusowej stali szlachetnej i szkła. Ażurowe, ciekawie formowane, rozchylające się jak płatki koniczyny stalowe pierścienie pewnie przytrzymują osadzona na również stalowej podstawie szklane tulejki pojemników.

zestaw do przypraw

Przeczytaj również: Kuchenni pomocnicy

fot. zestaw do przypraw

Najnowsza seria zestawów do przypraw, stworzonych przez Bugatti, idzie w kierunku prostoty i motywów czerpanych z natury. Pojemniczki Acqua (link) zdobią pokrywki z imitacją kropli wody. Zestaw powstał ze stali szlachetnej, tworzywa sztucznego i hartowanego szkła. Uzupełnia ciekawą linię akcesoriów Acqua o ascetycznych, obłych kształtach.

Jak widać, Włosi do dziś fascynują się przyprawianiem – nie tylko tego, co się gotuje w postukującym pokrywką garnku, ale i tego, co już stoi na stole. Wszystkie trzy zestawy Bugatti mogą być również doskonały elementem wystroju jadalni, jako że ich podstawki ułatwiają przenoszenie. Świetnie spełnią swoją rolę w czasie ogrodowego party lub wytwornego bankietu w eleganckim gronie.

Sklep www.smakprostoty.pl zakładający, że nie ma jedzenia bez przyprawiania, z upodobaniem korzysta z pomysłowych zestawów włoskiej marki Bugatti.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)