Wnętrza w tonacjach niebieskich

Paleta barw Tikkurila Optiva

fot. Paleta barw Tikkurila Optiva

Niebieski to jeden z najpiękniejszych odcieni natury. Jego urok w szczególności doceniamy w okresie letnim – kojarzy nam się z niebem i morzem, przynosi wrażenie swobody i świeżości. Z obawy przed nadaniem wnętrzom chłodnego charakteru, rzadko wprowadzamy go do naszych domów. Jednak odpowiednio dobrany, pozwoli stworzyć piękne aranżacje. Inspiracje Tikkurila ułatwią stworzenie idealnie zgranych kompozycji kolorystycznych, w których główną rolę odegra niebieska barwa.

Zobacz również: Naturalny wygląd mebli

Niebieski dobrze współgra z innym kolorami. Pasuje do wnętrz o różnorodnej stylistyce. Dzięki bogactwu odcieni i odpowiednim barwom uzupełniającym, pozwala tworzyć zarówno aranżacje retro jak i modernistyczne. Pozwala także na optyczne powiększenie przestrzeni.

Szeroki wybór niebieskich odcieni z palety barw Tikkurila Optiva, inspiruje do tworzenia wyjątkowych aranżacji. Tonacje błękitu, granatu czy kobaltu doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach – stworzą wyjątkową atmosferę zarówno w sypialni, kuchni czy w pokoju dziecka.

Paleta barw Tikkurila Optiva

fot. Paleta barw Tikkurila Optiva

Oryginalnie zaadaptowane poddasze, dzięki błękitowi emanuje spokojem. Ten delikatny kolor w połączeniu z „oknem na świat” pozwala mieszkańcom poczuć przestrzeń, dodaje oddechu i wolności. Dodatkowo ożywiająca czerwień mebli pobudza do działania, w ten sposób zaaranżowane pomieszczenie to nie tylko miejsce w którym można znaleźć wytchnienie ale i doskonała pracownia twórcza.

Połączenie kilku odcieni błękitu pozwala stworzyć zgraną kompozycję. Aby nie zakłócać harmonii barw, całą aranżację można wzbogacić o białe meble i dodatki w prostych formach. Choć kolorystyczną dominantą jest tu chłodny niebieski, wnętrze ma ciepły charakter.

Zobacz również: Salon na kółkach
Paleta barw Tikkurila Optiva

fot. Paleta barw Tikkurila Optiva

Głęboki odcień niebieskiego jest doskonałą propozycją do aranżacji sypialni w nowoczesnego stylu. Taki kolor ścian uspokaja i wycisza, pomaga znaleźć wytchnienie i nabrać dystansu do codziennych spraw. Warto pamiętać, że tak intensywne barwy nie są zalecane do niewielkich pomieszczeń – głębia koloru może dodatkowo je „przytłoczyć”.

Paleta barw Tikkurila Optiva

fot. Paleta barw Tikkurila Optiva

Pastelowy błękit doskonale łączy się z subtelnym różem. Delikatne barwy stworzą niebanalny klimat kuchni, przywodzący na myśl atmosferę urokliwej kawiarenki. Nowoczesne meble i pomysłowa ścienna aplikacja dodają aranżacji dizajnerskiego smaku. Poranna kawa w takiej kuchni to świetny początek dnia!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)