Wnętrze „ocieplone” meblem

Nowoczesne wnętrze nie musi być zimne i sterylne. Zastosowanie drewna w meblach czy detalach doda mieszkaniu elegancji, a jednocześnie nada mu przytulny klimat.

meble do salonu

fot. meble do salonu

Styl nowoczesny charakteryzuje prostota rozwiązań oraz minimalizm zarówno w doborze materiałów, kolorów, jak i mebli. Popularne materiały w takim stylu to przede wszystkim stal, szkło i beton. Jednak sterylna i chłodna estetyka wnętrza ograniczonego tylko do takich materiałów może nie przemawiać do większości z nas.

„Wykorzystanie drewna – materiału ponadczasowego, ciepłego w odczuwaniu, pomoże stworzyć przyjemny, przytulny klimat w każdym wnętrzu. Najpopularniejsze jest stosowanie drewna na podłogi. Jednak jeśli chcemy aby pomieszczenie było ciepłe wybierajmy ten materiał również w innej formie – mebli czy innych elementów.” – mówi architekt Marta Miklaszewska, współwłaścicielka warszawskiej pracowni architektonicznej Projekt Duo.

Meble wykonane z najwyższej klasy drewna, naturalnych oklein oraz innych materiałów drzewnych dodadzą ciepła nawet dużym przestrzeniom, coraz popularniejszych w naszym kraju, loftów. Takie meble znajdziemy w oryginalnych kolekcjach autorskich Kolekcji Mebli Klose. Zróżnicowane pod względem design’u, czy wybarwień linie mebli nowoczesnych dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

„Najbezpieczniej jest ograniczyć rodzaj i kolor drewna do jednego, dwóch. Pomieszczenia, w którym zastosowano tylko jeden rodzaj drewna wyglądają na bardzo spójne i ekskluzywne. Nie bójmy się jednak bawić kolorami i rodzajami. Nie jest to proste, ale efekt może być niepowtarzalny. Jeśli drewno ma się od siebie różnić, to niech różnica będzie wyraźna. Czy to odmienną barwą czy wzorem. Łączenie drewna jasnego z ciemnym lub drewna o różnym usłojeniu i fakturze daje bardzo dużo ciekawych możliwości.” – zauważa Marta Miklaszewska z Projekt Duo.

Prawie każda z linii mebli oferowanych przez firmę Klose dostępna jest w kilku odcieniach. Czereśnia antyczna, czereśnia orzech wenecki, czereśnia mahoń, dąb dark, czy buk jasny, brzoza/klon naturalny, lub orzech olejowany to tylko niektóre z bogatej gamy wybarwień mebli Klose. Pokuśmy się więc o nietypowe rozwiązania i wybierzmy meble zróżnicowane pod względem barwy. Zestawiając jasne meble z linii LiveArt czy Multiform w wersji buk twardzielowy z ciemnym wybarwieniem – orzech olejowany stworzymy ciekawy kontrast ożywiający wystrój mieszkania. Wyraźny rysunek słojów, charakterystyczny dla obu tych wybarwień nadaje prostym formom mebli dekoracyjności bez zaburzania minimalistycznej estetyki nowoczesnego wnętrza.

www.klose.pl

Zobacz również: Mozaikowy zawrót głowy
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)