Wnętrze „ocieplone” meblem

Nowoczesne wnętrze nie musi być zimne i sterylne. Zastosowanie drewna w meblach czy detalach doda mieszkaniu elegancji, a jednocześnie nada mu przytulny klimat.

Styl nowoczesny charakteryzuje prostota rozwiązań oraz minimalizm zarówno w doborze materiałów, kolorów, jak i mebli. Popularne materiały w takim stylu to przede wszystkim stal, szkło i beton. Jednak sterylna i chłodna estetyka wnętrza ograniczonego tylko do takich materiałów może nie przemawiać do większości z nas.

„Wykorzystanie drewna – materiału ponadczasowego, ciepłego w odczuwaniu, pomoże stworzyć przyjemny, przytulny klimat w każdym wnętrzu. Najpopularniejsze jest stosowanie drewna na podłogi. Jednak jeśli chcemy aby pomieszczenie było ciepłe wybierajmy ten materiał również w innej formie – mebli czy innych elementów.” – mówi architekt Marta Miklaszewska, współwłaścicielka warszawskiej pracowni architektonicznej Projekt Duo.

Meble wykonane z najwyższej klasy drewna, naturalnych oklein oraz innych materiałów drzewnych dodadzą ciepła nawet dużym przestrzeniom, coraz popularniejszych w naszym kraju, loftów. Takie meble znajdziemy w oryginalnych kolekcjach autorskich Kolekcji Mebli Klose. Zróżnicowane pod względem design’u, czy wybarwień linie mebli nowoczesnych dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

„Najbezpieczniej jest ograniczyć rodzaj i kolor drewna do jednego, dwóch. Pomieszczenia, w którym zastosowano tylko jeden rodzaj drewna wyglądają na bardzo spójne i ekskluzywne. Nie bójmy się jednak bawić kolorami i rodzajami. Nie jest to proste, ale efekt może być niepowtarzalny. Jeśli drewno ma się od siebie różnić, to niech różnica będzie wyraźna. Czy to odmienną barwą czy wzorem. Łączenie drewna jasnego z ciemnym lub drewna o różnym usłojeniu i fakturze daje bardzo dużo ciekawych możliwości.” – zauważa Marta Miklaszewska z Projekt Duo.

Prawie każda z linii mebli oferowanych przez firmę Klose dostępna jest w kilku odcieniach. Czereśnia antyczna, czereśnia orzech wenecki, czereśnia mahoń, dąb dark, czy buk jasny, brzoza/klon naturalny, lub orzech olejowany to tylko niektóre z bogatej gamy wybarwień mebli Klose. Pokuśmy się więc o nietypowe rozwiązania i wybierzmy meble zróżnicowane pod względem barwy. Zestawiając jasne meble z linii LiveArt czy Multiform w wersji buk twardzielowy z ciemnym wybarwieniem – orzech olejowany stworzymy ciekawy kontrast ożywiający wystrój mieszkania. Wyraźny rysunek słojów, charakterystyczny dla obu tych wybarwień nadaje prostym formom mebli dekoracyjności bez zaburzania minimalistycznej estetyki nowoczesnego wnętrza.

www.klose.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)