Wnętrze pełne światła

salon

fot. salon

Twoje mieszkanie jest zbyt małe? Ciągle wydaje się ponure i za słabo oświetlone? Marka Dulux znalazła na to sposób. Farba Dulux Światło i Przestrzeń to pierwszy na rynku produkt do ścian i sufitów zawierający rozjaśniacze optyczne.

Przeczytaj również: W rytmie kolorów

Małe pokoje mogą być przytulne i stanowić idealne miejsce relaksu. Zdarza się jednak, że panuje w nich przytłaczający półmrok, który w połączeniu z niewielką ilością okien, może sprawiać bardzo przygnębiające wrażenie. Należy pamiętać, że bez wystarczającej ilości światła nawet całkiem duże pomieszczenia wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości. Takie problemy dotyczą wielu polskich mieszkań. Dotychczas najczęstszym sposobem na ich rozwiązanie było malowanie ścian i sufitów na biało. Teraz, aby osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni można zrobić zdecydowanie więcej! Wystarczy sięgnąć po farbę z palety kolorów Dulux Światło i Przestrzeń, dzięki której domowe wnętrza będą się wydawały jaśniejsze, większe i przestronniejsze.

salon

Przeczytaj również: Bawełniane śniadanie

fot. salon

Sekret produktu tkwi w rozjaśniaczach optycznych. Oparta na ich wykorzystaniu unikatowa technologia LumiTec sprawia, że ściany pomalowane farbą Dulux Światło i Przestrzeń odbijają nawet do dwóch razy więcej światła w porównaniu z tradycyjną farbą emulsyjną o analogicznym kolorze, odcieniu i intensywności. Powierzchnia pomalowana farbą Dulux Światło i Przestrzeń pochłania zdecydowanie mniej światła. Dzięki temu nie zanika ono od razu, ale wielokrotnie odbija się w pomieszczeniu, powodując, że sprawia ono wrażenie jaśniejszego, a co za tym idzie przestronniejszego.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Przeczytaj również: Ekskluzywne biokominki Brasa

Działanie Dulux Światło i Przestrzeń jest dobrze widoczne w tych częściach pokoi, które zazwyczaj są najciemniejsze, czyli zacienionych kątach i wszelkich załamaniach powierzchni. Ich rozjaśnienie powoduje zmianę w postrzeganiu całego pomieszczenia: wydaje się ono zdecydowanie przestronniejsze. Poczucie powiększonej i jaśniejszej przestrzeni sprzyja zaś perspektywicznemu myśleniu i tworzy optymistyczny nastrój, stymulujący do działania.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)