Wnętrze powiększone optycznie

łazienka

fot. łazienka

Nawet niewielkie mieszkania mogą być przestronne jeśli zostaną odpowiednio zaaranżowane. Kolorystyka, wystrój i oświetlenie, potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Mniej znaczy więcej
Podstawową zasadą przy aranżacji niewielkich przestrzeni, jest rezygnacja z “przepychu” na rzecz oszczędnych, estetycznych form. Stylem, który najlepiej oddaje ideę przestrzennego wystroju jest minimalizm. Proste, kubiczne meble łącza się z niezbędną ilością dekoracji i dodatków, które dopełniają zamysł aranżacyjny. Dzięki temu pomieszczenie sprawia wrażenie nie tylko optycznie większego, ale również bardziej funkcjonalnego. Surowość formy mogą załagodzić meble wypoczynkowe o miękkich, opływowych kształtach. Uroku dodadzą także drobne, finezyjne dodatki, takie jak lustro w dekoracyjnej ramie, kunsztownie zdobiony świecznik albo oryginalny wazon. Minimalistyczne wnętrza nie boją się kolorów. Pamiętajmy jednak o tym, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne tonacje. Jeśli taki wystrój zdaje się być zbyt surowy, warto przełamać je stosując kilka kontrastowych akcentów, np.: obraz w żywych tonacjach, odblaskowa kapa na łóżko lub ozdobne drzwi.

Ciekawą propozycją drzwi wewnętrznych do przestronnych aranżacji jest kolekcja Amber z oferty firmy Invado. Linię tworzy czternaście finezyjnie zdobionych modeli. Ich ornamentyka waha się od harmonijnych, symetrycznych kompozycji, po lekkie, inspirujące układy elementów.

Moc światła
Wnętrze rozświetlone blaskiem naturalnego światła, staje się ciepłe w odbiorze, większe i bardziej doskonałe. Dzięki szklanym drzwiom w kolekcji Amber, przenikanie światła pomiędzy pomieszczeniami jest całkowicie swobodne. Skrzydła szklane zostały udekorowane gustowną ornamentyką. Mimo kruchego wyglądu, produkt jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Wbrew swej subtelnej nazwie, linia Amber wykonana została z hartowanego szkła. Może więc być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecka.

Aranżacja niewielkich przestrzeni wymaga sporo wiedzy i wyczucia. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego programu do aranżacji wnętrz. Bezpłatny door planner na www.invado.pl pozwoli na bezpieczne eksperymenty z kolorami ścian, podłóg czy doborem mebli. Dzięki niemu przetestujesz swoją wymarzoną wizję albo wykreujesz od zera nowy, inspirujący projekt.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)