Wnętrze powiększone optycznie

łazienka

fot. łazienka

Nawet niewielkie mieszkania mogą być przestronne jeśli zostaną odpowiednio zaaranżowane. Kolorystyka, wystrój i oświetlenie, potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Mniej znaczy więcej
Podstawową zasadą przy aranżacji niewielkich przestrzeni, jest rezygnacja z “przepychu” na rzecz oszczędnych, estetycznych form. Stylem, który najlepiej oddaje ideę przestrzennego wystroju jest minimalizm. Proste, kubiczne meble łącza się z niezbędną ilością dekoracji i dodatków, które dopełniają zamysł aranżacyjny. Dzięki temu pomieszczenie sprawia wrażenie nie tylko optycznie większego, ale również bardziej funkcjonalnego. Surowość formy mogą załagodzić meble wypoczynkowe o miękkich, opływowych kształtach. Uroku dodadzą także drobne, finezyjne dodatki, takie jak lustro w dekoracyjnej ramie, kunsztownie zdobiony świecznik albo oryginalny wazon. Minimalistyczne wnętrza nie boją się kolorów. Pamiętajmy jednak o tym, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne tonacje. Jeśli taki wystrój zdaje się być zbyt surowy, warto przełamać je stosując kilka kontrastowych akcentów, np.: obraz w żywych tonacjach, odblaskowa kapa na łóżko lub ozdobne drzwi.

Ciekawą propozycją drzwi wewnętrznych do przestronnych aranżacji jest kolekcja Amber z oferty firmy Invado. Linię tworzy czternaście finezyjnie zdobionych modeli. Ich ornamentyka waha się od harmonijnych, symetrycznych kompozycji, po lekkie, inspirujące układy elementów.

Przeczytaj również: Panele ścienne

Moc światła
Wnętrze rozświetlone blaskiem naturalnego światła, staje się ciepłe w odbiorze, większe i bardziej doskonałe. Dzięki szklanym drzwiom w kolekcji Amber, przenikanie światła pomiędzy pomieszczeniami jest całkowicie swobodne. Skrzydła szklane zostały udekorowane gustowną ornamentyką. Mimo kruchego wyglądu, produkt jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Wbrew swej subtelnej nazwie, linia Amber wykonana została z hartowanego szkła. Może więc być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecka.

Aranżacja niewielkich przestrzeni wymaga sporo wiedzy i wyczucia. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego programu do aranżacji wnętrz. Bezpłatny door planner na www.invado.pl pozwoli na bezpieczne eksperymenty z kolorami ścian, podłóg czy doborem mebli. Dzięki niemu przetestujesz swoją wymarzoną wizję albo wykreujesz od zera nowy, inspirujący projekt.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)