Wnętrze w stylu Art Deco

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Jak sama nazwa wskazuje, Art Deco to styl dekoracyjny. Na salonach Europy królował w latach 20- tych i 30- tych, ale obecnie obserwuje się jego triumfalny powrót. W nowoczesnej aranżacji wnętrza nie może zabraknąć subtelnych kwiatowych zdobień, geometrycznych brył i łagodnych smug światła sączących się przez szyby.
 
Art Deco stanowił odpowiedź na procesy industrializacji zachodzące w rozwijającym się społeczeństwie. Funkcjonalność i solidność przedmiotu stały się wówczas równie ważne co jego estetyczne wykonanie. Przedwojenne salony i gabinety, które pamiętamy ze starych filmów, to właśnie przykład syntezy ozdobności z użytkowym przeznaczeniem wnętrza. W modzie były masywne biurka i komody fornirowane egzotycznym drewnem. Dostojny charakter takiego umeblowania łagodziły miękkie kanapy o opływowych kształtach, kwieciste tapety i kunsztownie zdobione, funkcjonalne drobiazgi – lusterka, świeczniki itd. W organizacji przestrzeni dążono do zachowania klasycznego porządku i geometryzacji, tak aby dekoratywność szła w parze z elegancją i komfortem użytkowania.
 
Sztuka łączenia
Współcześnie Art Deco to przede wszystkim łączenie secesyjnych, płynnych linii i motywów florystycznych z prostotą form geometrycznych. Całości dopełnia drewno, oszczędnie rozłożone akcenty metalu oraz naturalne tkaniny w głębokich, nasyconych barwach. Jako, że Art Deco to połączenie finezji z funkcjonalnością, może stanowić inspirację zarówno dla miłośników minimalizmu, jak i tych którzy cenią lekkie, dekoracyjne powierzchnie. Mieszkanie urządzone w tym stylu powinien charakteryzować wieloelementowy, ale spójny układ. Obecność każdego dodatkowego ornamentu powinna być uzasadniona i wkomponowana w harmonijną całość.

Art Deco w drzwiach AQUARIUS
W Art Deco to sprzęty codziennego użytku awansują do rangi prawdziwych dzieł sztuki. Drzwi z kolekcji Aquarius, firmy INVADO wpisują się doskonale w dystyngowany, ale i komfortowy klimat tego stylu. Eleganckie wzornictwo bazujące na prostych motywach geometrycznych i wysoka jakość okleiny dekoracyjnej będą doskonałym uzupełnieniem luksusowej przestrzeni. Art Deco to również ciepłe, intensywne barwy oraz przenikające przez szyby promienie słońca, delikatnie modelujące wnętrze. Linia drzwi Aquarius posiada gustowne przeszklenia oraz okleinę w zdecydowanych kolorach, m.in. kasztana i mahoniu, z wyraźnie zaakcentowanym usłojeniem drewna. – Drzwi wewnętrzne to element spajający wystrój mieszkania w harmonijną całość. Do stylu Art Deco najbardziej pasują te o niejednolitej, zbliżonej do naturalnej fakturze, z oszkleniem tworzącym dyskretną, zgeometryzowaną kompozycję — mówi Ewa Olszewska, projektantka wnętrz INVADO. – Art Deco to bezpretensjonalność natury i wyrafinowana subtelność w operowaniu ornamentem — dodaje.

Zanim wybierzesz, sprawdź
Urządzając mieszkanie warto skorzystać z zamieszczonego na stronie www.invado.pl bezpłatnego programu do aranżacji wnętrz. Invado Door Planner to propozycja dla tych, którzy chcieliby przetestować, czy wybrany przez nich model drzwi pasuje do stylu wnętrza. Program jest prosty w obsłudze i pozwala użytkownikom dowolnie zmieniać kolor ścian, podłóg czy ustawienie mebli, a dzięki temu nabrać pewności, że marzenia na temat wnętrz równie dobrze co w sferze wyobraźni, sprawdzą się w rzeczywistości.

Przeczytaj również: Fototapety – Architektura
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)