Wnętrze z nutą orientu

Aranżacja z drzwiami MALAWI

fot. Aranżacja z drzwiami MALAWI

Japońska estetyka na tle innych orientalnych stylów wyróżnia się prostotą i powściągliwością. Jej oryginalny charakter sprawdzi się świetnie w nowocześnie urządzonym wnętrzu.

Styl japoński jest kompromisem między minimalizmem, a barwnymi i dekoracyjnymi aranżacjami orientu. Przestrzeń powinna być uporządkowana oraz wolna od jakichkolwiek znamion chaosu. Wnętrze w tym stylu wymaga od domownika dyscypliny i powściągliwości w używaniu dekoracji i kolorów.

W zgodzie z naturą
Źródłem inspiracji jest natura. Jest to dobrze widoczne w doborze kolorów, materiałów i zagospodarowaniu przestrzeni. Dominują przede wszystkim brązy, zieleń oraz złamana biel. Ta zrównoważona tonacja , w której utrzymane są podłogi i ściany, skontrastowana jest z wyrazistymi dodatkami. Na półkach królują ceramiczne naczynia z orientalnymi wzorami. Haftowane, eleganckie poduszki ułożone wokół niskiego stołu stanowią alternatywę dla tradycyjnych krzeseł. Zamiast dywanu, na podłodze wyłożona jest mata wykonana ze słomy ryżowej. Tradycyjne, japońskie meble wykonywane są z bambusa,cedru czy cyprysu. Jednak można z powodzeniem zastąpić je jasnymi, niskimi szafkami – zgodnie z zasadą „blisko ziemi”. We wnękach szafek doskonale będą prezentować się kompozycje z kamieni lub kwiatów. Domowe wnętrze utrzymane w duchu japońskiej estetyki powinno być maksymalnie zintegrowane z naturą, dlatego bardzo istotne są także okna. Rozciągający się za szybami krajobraz może być kontynuacją panującego w środku nastroju.

Przestrzeń otwarta
W kraju kwitnącej wiśni, ważnym elementem domowego wnętrza są przesuwne ściany (fusuma), które można zamknąć albo otworzyć. Dzięki temu istnieje możliwość zrobienia z dwóch mniejszych, jedno duże pomieszczenie. Tradycyjnie ozdabiało się je barwnymi wizerunkami zwierząt oraz motywami roślinnymi. Współczesnym nawiązaniem do fusuma są drzwi przesuwne. Takie rozwiązania w swojej ofercie posiada firma INVADO. – Każde skrzydło drzwiowe naszej marki może być zamówione w systemie przesuwnym – zapewnia Adam Hucz, manager ds. marketingu w firmie INVADO.

Idealnym przykładem jest model MALAWI, który wyróżnia się orientalnym wyglądem. W wersji nietradycyjnej stał się jeszcze bardziej wyrazisty. – System montowany jest na szynie, elegancko maskowanej przez karnisz w kolorze drzwi – dodaje A. Hucz.

Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w niewielkich mieszkaniach, gdzie optymalne wykorzystanie przestrzeni jest wyjątkowo istotne. Drzwi MALAWI w łagodnych barwach bieli i coimbry, z naturalną, wyrazistą fakturą, harmonijnie wpiszą się w japońską estetykę. Podobnie jak inne modele w wersji przesuwnej, z oferty INVADO sprawią, że zyskamy więcej miejsca i oryginalną aranżację.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)