Wpływ koloru pokrycia dachu na izolacyjność cieplną domu

dom

fot. dom

Coraz więcej inwestorów decyduje się na pokrycie dachu w ciemnym kolorze. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kolor ma wpływ na warunki temperaturowe wewnątrz domu. W takim wypadku należy zadbać o odpowiednią izolacyjność, aby zapobiec przegrzaniu poddasza i podwyższonym rachunkom za energię elektryczną w okresie letnim.

Powszechnie wiadomo, że ciemne powierzchnie bardziej absorbują światło, a ciemne pokrycie dachu może nagrzać się nawet do 85 stopni. Jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, w jego wnętrzu temperatura znacznie wzrośnie. W miesiącach letnich wzrośnie więc zużycie prądu niezbędnego do zasilania klimatyzacji. Czy w związku z tym wybór ciemnego pokrycia dachu jest błędem? Absolutnie nie – wystarczy zastosować odpowiednią izolację.
Wysokiej jakości izolacja to oszczędność dla domu, nie tylko w miesiącach letnich. Zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, a latem chroni przed nadmiernym nagrzaniem. Im lepszy materiał wybierzemy, tym mniejsze koszty użytkowania będziemy ponosić.

izolacja

fot. izolacja

Tradycyjne metody izolacji przy pomocy włókien szklanych mogą być niewystarczające. Bardzo często wata szklana układana między krokwiami powoduje powstawanie mostków termicznych, przez które ucieka i dostaje się ciepło. Skuteczne rozwiązanie zapewnia firma Monier Braas – system izolacyjny DivoDamm, eliminujący mostki termiczne.

Jak działa system izolacyjny DivoDamm?
Elementu systemu układa się i łączy ze sobą ponad krokwiami bez deskowania. Izolacja DivoDamm wykonana jest z wysokowydajnego materiału izolacyjnego
– poliuretanu PIR, który osiąga najlepsze wartości izolacyjne także przy niewielkiej grubości materiału. Produkt odznacza się doskonałą trwałością i żywotnością .

ocieplanie

Przeczytaj również: Pozwolenie na budowę w 2013 r.

fot. ocieplanie

Skuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Słowem jest to inwestycja bardzo opłacalna. Zaniedbanie tak istotnego elementu konstrukcji dachu może nas słono kosztować, szczególnie jeśli posiadamy dach w ciemnych kolorach.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)