Współczesny projekt domu jednorodzinnego

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Trendy obowiązują nie tylko w modzie i wnętrzarstwie, ale również w architekturze. Świadczy o tym przede wszystkim wszechobecna różnorodność zabudowy, a także pielęgnowane przez miasta zabytki – pomniki pamięci po minionych epokach. Jakie są oczekiwania współczesnych inwestorów? W jakich domach pragną mieszkać?

Dom współczesny – prosty i funkcjonalny
Obecnie inwestorzy zwracają więcej uwagi na aspekty funkcjonalne i ergonomiczne domu niż kiedyś. Liczy się praktyczność i modny design, które ostatecznie należy przełożyć na możliwości finansowe. Z tego względu dużą popularnością cieszą się rozwiązania najprostsze, łatwe w realizacji, a tym samym tanie. Nic więc dziwnego, że dom piętrowy z dachem płaskim zyskuje coraz większą popularność.

Dom jednorodzinny

fot. Dom jednorodzinny

Ze względów ekonomicznych Polacy budują małe domy lub dzięki oszczędności przy zakupie mniejszej działki i sprzyjającym zapisie MPZP budują dodatkowe piętro. Domy jednorodzinne piętrowe nowoczesne mają obie kondygnacje do zagospodarowania, ponieważ dach jest płaski, bez skosów, które wymagają indywidualnego podejścia podczas aranżacji wnętrz.

Nawet dawna "kostka PRL-owska" przestała być postrzegana jako "postrach" minionej epoki. Wręcz przeciwnie – zyskała wielu zwolenników z głowami pełnymi wspaniałych pomysłów na nadanie jej współczesnego charakteru.

Dom wielofunkcyjny

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Coraz więcej nowoprojektowanych domów ma w parterze dodatkowe pomieszczenie. Może ono pełnić rolę pokoju dla gości, dla seniora lub biura. Biuro w domu jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw jednoosobowych.

Minimalizm w stylu skandynawskim
Bryła domu współczesnego staje się coraz prostsza na wzór budownictwa skandynawskiego. W tym samym kierunku podążają także trendy aranżacyjne wnętrz. Liczy się umiar i funkcjonalność. Elewacje dekorowane są okładzinami z drewna, betonu i szkła.
Modne są także duże okna i to nie tylko ze względu na jak najlepsze doświetlenie pomieszczeń. Prosta bryła sprzyja lepszej kumulacji i wykorzystaniu naturalnego ciepła do dogrzania budynku.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)