Wybieramy najwygodniejszą i dużą wannę do pokoju kąpielowego

W pochmurne dni, kiedy słońce szybciej zachodzi, a wieczory są długie i chłodne, idealnym zimowym relaksem jest gorąca, aromatyczna kąpiel. Dlatego warto wybrać wannę jak najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb, dużą i wygodną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny? Oto kilka podpowiedzi od Aquaform.

armatura i ceramika łazienkowa

fot. armatura i ceramika łazienkowa

Przed zakupem wanny warto zastanowić się czy ma być ona narożna symetryczna, prostokątna czy asymetryczna. Duża wanna może dominować w salonie kąpielowym, dlatego wybór powinien być jak najbardziej trafny. Prócz kształtu pamiętajmy o materiale i trwałości konstrukcji wanny, a także łatwości utrzymania jej w czystości.
Ważną cechą przy wyborze wanny jest materiał, z którego jest ona wykonana. Wanny, które oferujemy mają właściwości antypoślizgowe, nie wytracają szybko ciepła, a ich dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia. Wybierając wannę akrylową zwróćmy także uwagę na zapewnienie o niezmienności barwy akrylu – mówi Karolina Kucewicz, specjalista ds. marketingu w Aquaform S.A. Tego typu cechy dotyczące funkcjonalności wanien są bardzo ważne, szczególnie gdy w wannie będzie kąpało się dziecko bądź osoba starsza.

Obszerna wanna narożna Kreta
Duża, narożna i symetryczna wanna Kreta to propozycja Aquaform na wolną przestrzeń w jednym z kątów łazienki. Wanna jest symetryczna, o prostym designie, ale przyjemnym dla oka owalnym kształcie. W narożniku zaprojektowano duże siedzisko, które może posłużyć także jako półeczka na przybory kosmetyczne.

armatura i ceramika łazienkowa

fot. armatura i ceramika łazienkowa

Wanna Kreta to jedna z największych wanien w ofercie Aquaform. Producent daje 15 lat gwarancji na niezmienność barwy akrylu. Kreta ma właściwości antypoślizgowe i termoizolacyjne. Do zestawu dołączane są nóżki i wsporniki niezbędne do montażu. Wymiary wanny Kreta to 150 x 150 cm, wysokość zewnętrzna, bez nóżek wynosi 45 cm. Szerokość środka wanny na dnie to 60 cm, a długość 96 cm.

Wanna ta jest jedną z największych wanien w ofercie tej firmy. Producent daje 15 lat gwarancji na niezmienność barwy akrylu. Kreta ma właściwości antypoślizgowe i termoizolacyjne. Do zestawu dołączane są nóżki i wsporniki niezbędne do montażu. Wymiary wanny Kreta to 150 x 150 cm, wysokość zewnętrzna, bez nóżek wynosi 45 cm. Szerokość środka wanny na dnie to 60 cm, a długość 96 cm.
Kreta to także idealna wanna dla rodziny z dziećmi. Pasują do niej praktyczne składane parawany Aquaform z serii Modern 3 i 2, Novum 5 i 7, Standard 3, (liczba określa ilość skrzydeł).

Przeczytaj również: Polerowany beton we wnętrzach
armatura i ceramika łazienkowa

fot. armatura i ceramika łazienkowa

Jakość w parze z designem
Coraz więcej wanien ma projektowane siedziska i półki o ciekawych, także asymetrycznych kształtach oraz nowoczesnym designie. Dawno już minęła moda na wanny z hydromasażem. Coraz częściej wanna to także element dekoracyjny wnętrza.
W ostatnich latach wanny przeszły dużo metamorfoz, zarówno pod względem materiałów, kolorystyki jak i funkcjonalności. Stały się bardziej nowoczesne i nie są już wielkim kanciastym meblem przytłaczającym łazienkę. Dziś klienci pozytywnie patrzą na wanny i coraz częściej wybierają je zamiast pryszniców. W połączeniu z parawanem dają przecież wiele możliwości – mówi Karolina Kucewicz.

Owalna wanna z siedziskiem Tinos
Wanna asymetryczna Tinos z pewnością spodoba się każdemu, kto ceni swobodę i dużo miejsca. Boki tej asymetrycznej wanny mają długość 140 x 95 cm. Dość imponujące są wymiary wanny wewnątrz: szerokość to 55-66 cm (wanna rozszerza się w kierunku dłuższego boku), długość wynosi 117 cm. Natomiast wysokość wanny bez nóżek to 42 cm. W narożniku znajduje się wygodne i dość duże siedzisko. Wanna Tinos jest nowoczesna, jej prosta forma ma kształt migdała i prezentuje się bardzo elegancko. Właściwości antypoślizgowe i termoizolacyjne zagwarantują komfort kąpieli. To wanna idealnie pasująca do salonu kąpielowego, zarówno dla rodziny jak i dla singla.

Opływowa i asymetryczna wanna Solo
Wanna Solo to z kolei ciekawa propozycja do osób ceniących sobie niebanalny styl i oryginalność. Opływowy kształt wanny, łącznie z obudową przypomina oazę lub małą wyspę, czyli miejsce spokoju i wyciszenia. Wymiary wanny: 150 x 105 cm, wnętrze – długość to 105 cm, a szerokość w najszerszym miejscu 53 cm. Wanna ma 45,5 cm wysokości bez nóżek, szerokie ranty umożliwiające swobodne wejście i wyjście, pomocne także przy większej ilości kosmetyków, co może być istotne szczególnie dla Pań. Z szerszej strony na rancie zaprojektowano miejsce w kształcie półksiężyca, gdzie można poustawiać najpotrzebniejsze rzeczy. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)