Wybieramy podłogę do biura

podłoga

fot. podłoga

Wybór odpowiedniej podłogi do biura nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. W zależności od wystroju wnętrza, właściwości materiału oraz naszych oczekiwań, możemy wybierać między wieloma produktami. Popularne i niezbyt oryginalne wykładziny dywanowe można zastąpić nadającą wnętrzu szlachetności podłogą drewnianą lub jej nowoczesnym zamiennikiem – podłogą winylową.

Tradycyjnie – drewno
Podłogi z naturalnych desek polecane są osobom, które cenią tradycyjne rozwiązania. Ponieważ to właśnie podłoga w dużej mierze decyduje o charakterze wnętrza, warto przemyśleć zarówno kolor drewna, jak i jego układ. Drewno doskonale komponuje się z wieloma typami mebli i kolorami ścian. Dzięki niemu biurowe wnętrze sprawi wrażenie większego i bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Jasne deski dodadzą mu też elegancji, szczególnie w połączeniu z ciemnymi meblami czy ścianami w kontrastowych kolorach. Z kolei ciemne drewno na podłodze sprawi, że biuro nabierze wyglądu ekskluzywnego gabinetu.

Nowocześnie – winyl

podłoga

fot. podłoga

Alternatywą dla podłogi drewnianej jest jej winylowy zamiennik. Podłogi winylowe Floover mają bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie wody, dzięki czemu nadają się do pomieszczeń, do których wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz. Tego rodzaju podłogi są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na powstawanie plam. „Tworzywo sztuczne może wyglądać tak, jak naturalna deska i dobrze sprawdza się na bardzo dużych powierzchniach, ponieważ nie wymaga pozostawienia przestrzeni dylatacyjnej” – mówi ekspert firmy Kopp, Paweł Goryl – Nieciuński. Winyl jest materiałem trudnopalnym i posiadającym właściwości antystatyczne, co zapobiega to zbieraniu się kurzu na powierzchni podłogi. Ponadto doskonale tłumi odgłosy, co znacznie wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniu.

Gama wzorów, kolorów i faktur jest szeroka. Można wybierać pomiędzy wzorem drewnianym, ceramicznym, kamiennym, imitującym beton lub skórę, a nawet dywanowym w formie plecionki. To daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Z wykorzystaniem podłogi winylowej można stworzyć zarówno nowoczesne, tradycyjne jak i przytulne pomieszczenie biurowe. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania podłogi do możliwości pomieszczenia. „Tam, gdzie podłoga musi być bardzo cienka, deski są wykluczone, ale zastąpią je winylowe płytki podłogowe albo panele Floover SplasH₂O Light – można je układać bez konieczności zrywania poprzedniej warstwy podłogi” – tłumaczy ekspert Kopp.

podłoga

fot. podłoga

Użytkowanie i konserwacja
Podłoga winylowa jest łatwa w konserwacji, wystarczy ją zmyć wodą z dodatkiem detergentu, a w razie mocnego zużycia jej powierzchnię można odnowić przy użyciu specjalnych powłok poliuretanowych lub polimerowo – akrylowych. Drewno jest materiałem pięknym i długowiecznym, ale wymagającym. Jednak do bieżącego utrzymania czystości wystarczy odkurzanie, zmywanie lekko wilgotnym mopem z dodatkiem profesjonalnego preparatu do pielęgnacji podłóg. Jeżeli z czasem ulegnie wytarciu, podłogę można odświeżyć. W przypadku olejów lub wosków wystarczy nałożyć nową warstwę zabezpieczającą. Podłogi lakierowane po latach użytkowania można doprowadzić do stanu idealnego poprzez bezpyłowe szlifowanie renowacyjne, a następnie nałożenie nowej warstwy lakieru.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego materiału na podłogę w biurze, powinniśmy dobrze zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i późniejszym sposobem użytkowania powierzchni. Jeśli zależy nam na podniesieniu prestiżu wnętrza biurowego, niewątpliwie najlepiej sprawdzi się drewno. Osoby ceniące trwałość i wygodę, oraz poszukujące materiału, który tłumi dźwięki, powinny zwrócić uwagę na nowoczesne podłogi winylowe.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)