Wygodna i komfortowa jadalnia

Meble do jadalni

fot. Meble do jadalni

Jadalnia w naszym domu – temat niby prosty, można by pokusić się nawet o stwierdzenie, że banalny. Ale czy tak naprawdę potrafimy od razu odpowiedzieć sobie na pytanie jaka powinna być?

Odpowiedź na pozór wydaje się prosta – jakiś stół i kilka krzeseł. Stół najlepiej żeby rozmiarem pasował do pomieszczenia, w którym będzie stał, rozkładany – zagwarantuje przestrzeń dla dodatkowych gości, „najlepsze” krzesła to te miękkie i wygodne. Jeśli jeszcze zestaw „pasuje” stylem i kolorystyką do pozostałych mebli w pokoju…

Ale czy rzeczywiście dobór tych kilku prostych z założenia mebli jest tak oczywisty? Czy miejsce naszych codziennych, rodzinnych spotkań, okazjonalnych biesiad, dyskusji, czy też spożywania posiłków nie wymaga poświęcenia większej uwagi w momencie dokonywania wyboru i zakupu mebli?

meble do jadalni

fot. meble do jadalni

Z niektórymi rzeczami użytkowym jest tak, że zanim nie zobaczysz, nie dotkniesz, nie spróbujesz, nie usiądziesz – nie widzisz różnicy! To samo dotyczy mebli w Twoim apartamencie, mieszkaniu, domu …

Nie pozwólmy, aby ich wybór i decyzja zakupu były dokonywane w pośpiechu – dajmy sobie trochę czasu na zapoznanie się z ofertą, usiądźmy, spróbujmy – przecież mebli do naszych jadalni nie kupujemy co tydzień – „wiążemy” się z nimi na dłuższy czas. Wybierając je uwzględnijmy nie tylko walory estetyczne, ale również cechy użytkowe, które zapewnią nam wygodę i komfort użytkowania. Trudno dopasować wysokość stołu do każdego członka naszej rodziny, jednak nie powinien sięgać nam wyżej niż do linii pierwszych dolnych żeber. Ważna jest także wielkość blatu – tak by nie zabrakło nam miejsca na zastawę. Jednak stół to nie wszystko – powinniśmy zadbać jeszcze o krzesła… Ważna jest zarówno odpowiednia wysokość płaszczyzny siedziska, jak i wysokość oparcia. Odpowiednia konstrukcja krzesła pomoże w zachowaniu przybliżonych fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (lordozy i kifozy). Idealne krzesło powinno łączyć w sobie ergonomię, wygodę, trwałość i wysoką jakość zastosowanych materiałów – takie połączenie cech odnajdziemy w krzesłach z oferty Kolekcji Mebli Klose.

Przeczytaj: Modna mozaika

Meble te w całej swej staranności projektu, zastosowanych materiałów i wykonania pozwolą przyszłemu nabywcy cieszyć się długotrwałym i bezpiecznym użytkowaniem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)