Wymaluj sobie dobry nastrój

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Przełom roku to przeważnie czas, kiedy doskwiera nam sezonowy spadek nastroju. Krótsze dni, brak słońca oraz wszechobecna szaruga sprawiają, że trudno o uśmiech na naszych twarzach. Jest jednak prosty sposób na zły nastrój – noworoczna, barwna metamorfoza we wnętrzu.

Początek roku dla wielu z nas wiąże się z pogorszeniem nastroju. Dni w tym okresie są wyjątkowo krótkie, a pogoda przeważnie nie dopisuje. W efekcie nasze samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Zamiast poddawać się sezonowej chandrze, warto sprawdzić działanie barwnej, noworocznej metamorfozy we wnętrzu: – Początek roku to idealny moment na kolorystyczne zmiany w mieszkaniu – tym bardziej, że możemy w ten sposób zarówno odświeżyć wnętrze, jak i pomóc sobie w walce ze złym nastrojem. Kompozycja odpowiednich kolorów stanowi świetny sposób na poprawę humoru. Np. paleta zieleni pomoże nam wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy, a z kolei soczyste pomarańcze sprawią, że nabierzemy ochoty na zabawę w gronie przyjaciół – wyjaśnia Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Energetyczne kontrasty

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Jeżeli brakuje nam energii lub cały czas czujemy się zmęczeni, postawmy na barwne i wyraziste kontrasty we wnętrzu. Możemy więc zestawić ze sobą np. intensywną zieleń z głębokim fioletem, tworząc w ten sposób dynamiczne i niebanalne pomieszczenie. Z kolei połączenie cytrynowego żółtego z odrobiną błękitu sprawi, że pomieszczenie stanie się lekkie i bardzo pogodne. Tworząc barwne kontrasty we wnętrzu. Możemy więc zderzyć ze sobą np. intensywną zieleń z głębokim fioletem, tworząc w ten sposób dynamiczne i niebanalne pomieszczenie. Z kolei połączenie cytrynowego żółtego z odrobiną błękitu sprawi, że pomieszczenie stanie się lekkie i bardzo pogodne. Tworząc barwne kontrasty, możemy właściwe do woli eksperymentować i łączyć kolory. Nie powinniśmy jednak zapominać, że takie kompozycje nie każdemu przypadną do gustu – dlatego jeśli wolimy spokojniejsze barwy, zdecydujmy się na bardziej stonowane aranżacje.

Wnętrza pełne radości

sypialnia

fot. sypialnia

Osobom borykającym się zimą ze złym nastrojem warto polecić paletę kolorów typowych dla południa Europy, czyli żółcie, pomarańcze oraz czerwienie. Lekkie i bardzo przyjemne żółcie sprawią, że szybko zapomnimy o zmartwieniach, a nasz humor raz dwa stanie się pogodny. Soczyste pomarańcze to natomiast barwy wspólnej zabawy oraz biesiadowania – można zastosować je np. w jadalni i salonie. Dzięki nim czas spędzony w gronie przyjaciół minie wyjątkowo wesoło. Głęboka czerwień sprawi zaś, że nabierzemy zapału do działania – kolor ten zarówno poprawia samopoczucie, jak i skutecznie pobudza. Doskonały wybór południowych barw znajdziemy w paletach „Radość w rozkwicie” oraz „Bukiet emocji” dostępnych w ofercie emulsji lateksowej Akrylit W marki Dekoral.

Uspokajające zielenie
Kiedy natomiast męczy nas stres lub czujemy się zirytowani, odkryjemy kojącą moc zieleni. Paleta przyjemnych groszków, eukaliptusów lub oliwek pomoże nam wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy i odzyskać wewnętrzną harmonię. Z tego powodu zieleń dobrze jest wykorzystać np. w sypialni, żeby zmienić ją w naszą prywatną oazę spokoju. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)