Wymarzone wnętrze w rustykalnym trendzie

komoda

fot. komoda

Dostępność wielkich sklepów z wyposażeniem wnętrz rozleniwia wyobraźnię. Z braku czasu i pomysłu decydujemy się na sprawdzone, typowe, niczym szczególnym niewyróżniające się meble powstające w tysiącach egzemplarzy. Z takim wyborem łączy się nuda i swego rodzaju nijakość. Jest jednak bardzo prosty sposób na indywidualne potraktowanie swoich potrzeb i postawienie na oryginalne rozwiązanie. Wyznacza je całkiem nowy rustykalny trend.

Wyobraźmy sobie, że wchodzimy do pomieszczenia i od razu znajdujemy się w innym wymiarze. Inny świat wyznaczają meble i dekoracje stylizowane na te pochodzące z minionej epoki. Niebanalne wykończenie, ślady mające symulować wcześniejsze użytkowanie mebla – to tylko oryginalna dekoracja – meble są całkiem nowe i nieużywane przez nikogo. Za ich celowo postarzałą powierzchnią kryją się bardzo funkcjonalne przedmioty. Poza pojemnymi półkami, szufladami oraz szafkami oferują one wymiary pozwalające na bardzo łatwe wkomponowanie ich w dane wnętrze. Ich design czyni je lekkimi i zgrabnymi meblami.

Oryginalność mebli rustykalnych to przede wszystkim ich delikatna oprawa z lekkimi akcentami dekoracyjnymi. Przepiękna snycerka podkreślająca naturalne piękno drewna i kryjących się za nim możliwości na długo przykuwa spojrzenie, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Zdobione uchwyty czynią każdy moment użytkowania mebla niesamowitą przygodą. Przetarcie farby oraz wygląd sugerujący wieloletnie użytkowanie mebli nadaje im wyglądu drogich antyków!

stół

fot. stół

W ofercie sklepów z rustykalnymi dekoracjami znaczące miejsce zajmują produkty stylizowane na te wykonane w XIX wieku. Propozycje w stylu Shabby Chic pozwalają nadać wnętrzom bardzo kobiecego charakteru. Założeniem ich jest podkreślenie romantycznego charakteru wielu przedmiotów i mebli, które stylizuje się na przedmioty „znające dawne czasy”. Charakterystyczne dla tej propozycji jest wykorzystywanie lekkich, rozmytych kolorów – bieli, bladych róży, szarości, błękitów oraz lekkich zieleni.

Stylowa witryna, czy toaletka, stoły z blatem pokrytym poprzecieraną farbą, „dotknięte przez upływający czas” dywaniki na ściany, romantyczne pikowane narzuty na łóżko, ozdabiane poduszki, czy ażurowe lampy doskonale podkreślają i jednocześnie tworzą niepowtarzalny styl Shabby Chic.

Romantyczny styl rustykalny to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zaaranżować we własnym domu, czy mieszkaniu niesamowite wnętrze, z którego tchnie całe piękno minionych czasów. Wystarczy trochę wyobraźni, by zamienić sypialnię, salon, czy pokój dla dziecka w piękne i niepowtarzalny pokój, w którym zarówno każda młoda dama, jak i jej mama poczują się jak księżniczki. Styl ten to bowiem możliwość spełnienia marzeń z dzieciństwa poprzez przeniesienie się do krainy baśni i bajek.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)