Wymiana drzwi wewnętrznych

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Pierwszy podmuch łagodnego wiatru i ciepłe promienie słońca zachęcają do poszukiwania nowych inspiracji. Krytycznie przyglądamy się naszym wnętrzom, a planowany jeszcze w zimie remont nabiera realnych kształtów. Zarówno te mniejsze, jak i te radykalne zmiany wpływają ożywczo na nastrój, więc nie żałujmy czasu ani energii na realizację aranżacyjnych projektów.

Wiosna puka do drzwi
Drzwi wewnętrzne stanowią prawdziwą wizytówkę mieszkania. Mówią wiele o guście i osobowości jego właścicieli. Odpowiednio dobrane podkreślą indywidualny charakter każdego wnętrza. Kolekcja LIDO to propozycja zarówno dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania estetyczne, jak i miłośników minimalistycznego designu. Uzupełnienie ich prostej stylistyki stanowią nowoczesne, aluminiowe intarsje.

Decyzja na lata
Urządzając mieszkanie warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się nad wyborem drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Ta prosta, z pozoru, decyzja ma wieloletnie konsekwencje, gdyż drzwi to jeden z najrzadziej zmienianych elementów wnętrz. Dlatego warto przed zakupem upewnić się, że wybieramy te, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Firma INVADO jako jedyna w Europie może pochwalić się produkcją drzwi okleinowanych według autorskiej, opatentowanej technologii. Jej innowacyjność polega na łączeniu okleiny tylko w jednym miejscu – w wewnętrznej części przylgi. Do tej pory poszczególne części okleiny łączone były na krawędziach. Właśnie w tym miejscu najczęściej się odklejały, pozostawiając na wierzchu płytę MDF. Działo się tak wskutek częstego użytkowania lub kontaktu z wilgocią. Drzwi z kolekcji LIDO, podobnie jak wszystkie z oferty producenta, posiadają solidne zabezpieczenie przed tego typu uszkodzeniami. – Istotnym elementem naszego rozwiązania jest zaokrąglona krawędź skrzydeł drzwiowych. Dzięki niej są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przez to bardzo solidne – mówi Marek Kapica, dyrektor handlowy INVADO. Zgodnie z aktualnymi trendami drzwi LIDO dostępne są m.in. w jasnych kolorach, które dodają pomieszczeniu lekkości i finezji. – Jasne drewno to otwartość i dynamizm – mówi projektantka wnętrz, Ewa Olszewska. Znakomicie sprawdzą się w nowoczesnej sypialni albo gabinecie. Miłośnicy klasyki także będą zadowoleni. Oszczędna w designie kolekcja LIDO świetnie komponuje się również z tradycyjnymi pomieszczeniami, gdzie króluje drewno i kunsztownie wykonane, eleganckie ornamenty.

Zobacz również: Super-ryba w SuperFish’u

Wolność łączenia
Mając do dyspozycji kilka pomieszczeń, nie musimy wszystkich wyposażać w identyczny model drzwi. Byłoby jednak dobrze, gdyby wszędzie udało się zachować spójny, jednorodny styl. Możemy w pewnych miejscach zdecydować się na drzwi z elementami oszklenia, w innych pozostać przy jednolitej płycie. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim względami funkcjonalności. Sypialnia czy łazienka to pomieszczenia, w których można się obejść bez szyby, ale w salonie dodatkowe źródło światła pomoże go rozjaśnić i optycznie powiększyć. Drzwi jednolite stwarzają poczucie intymności i komfortu, ale także dystansu i odgrodzenia. Warto o tym pamiętać decydując się na brak szyb w jadalni lub innym miejscu przeznaczonym dla wspólnego użytku. Duża tafla szkła może się też okazać przydatna w pokoju dziecięcym, zwłaszcza gdy dziecko boi się samo spać. Drzwi z szybą, za którymi widać znajome kształty, pozwolą mu łatwiej oswoić się z nową sytuacją.

Nie trzeba się przy tym obawiać, że szkło zwiększy ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Standardowa szyba w drzwiach wykonana jest z hartowanego szkła, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałego od tak zwanego “szkła bezpiecznego”. – Potrzeba naprawdę dużej siły, aby rozbić taką szybę, a jeśli to już się stanie, szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach – zapewnia Marek Kapica. Kolekcja szklanych drzwi Amber, oczarowuje bogactwem wzorów o zróżnicowanych układach i dynamice. Oprócz uporządkowanych, geometrycznych linii znajdziemy w niej pełne finezji, linearne kompozycje. Więcej: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne

Umiejętnie łącząc różne trendy, nie musimy obawiać się estetycznego chaosu czy niedopasowania. Wiosna to dobry czas, by trochę poeksperymentować. Warto więc zdać się na intuicję, która na pewno podpowie nam wiele inspirujących rozwiązań.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)