Wymieniamy płytki w łazience. Porady dla remontujących

Pierwszy krok do remontu łazienki to podjęcie decyzji o jego przeprowadzeniu. Następnie warto obliczyć budżet, wybrać styl, znaleźć idealne płytki oraz pasujące do nich dodatki. Wtedy od pięknego wnętrza dzieli Cię już tylko chwila.
Płytki ceramiczne to idealny wybór do każdej łazienki. Zachwycają bowiem funkcjonalnością, trwałością oraz różnorodną kolorystyką. Wykonane z gresu płytki podłogowe zapewniają bezpieczeństwo, są antypoślizgowe i odporne na zmiany temperatur oraz wilgoć. Warto zwrócić również uwagę na trwałość materiału, dzięki czemu kolejny remont może przytrafić się dopiero za kilka bądź kilkanaście lat.
Specjaliści marki Tubądzin podpowiadają, o czym należy pamiętać podczas wymiany płytek łazienkowych:
1) Rodzaj płytek
Które płytki wybrać do łazienki? Producenci wyciągają tu pomocną dłoń i dzielą swoje kolekcje na płytki ścienne oraz podłogowe. O ile na ścianie sprawdzi się zwykła ceramika, o tyle na podłodze lepiej położyć te zrobione ze zdecydowanie trwalszego gresu. Rozróżnienie to wynika przede wszystkim z funkcjonalności materiału. Gres jest odporniejszy, antypoślizgowy i lepiej radzi sobie z wilgocią oraz częstymi zmianami temperatury.

Kolekcja Tegel Berlin

fot. Kolekcja Tegel Berlin

2) Kolor
Decyzja dotycząca barw płytek zależy oczywiście od tego, w jakim stylu będzie utrzymana cała aranżacja. Jasne – białe lub beżowe – płytki świetnie sprawdzają się w małych, słabo oświetlonych łazienkach. Rozświetlają i optycznie powiększają dostępną przestrzeń. Szarość i ciekawa, wypukła faktura pasują do wnętrz postindustrialnych, tak jak np. w kolekcji Berlin Tegel. Złoto natomiast – albo w postaci dekoru, albo ozdób – to przepis na styl glamour. Możliwości jest naprawdę wiele, decyzja należy do Ciebie!
3) Faktura
Wzorzyste czy gładkie? Matowe czy błyszczące? Ułożone samodzielnie czy uzupełnione o efektowny dekor? Przed zakupem płytek odpowiedz sobie na pytanie dotyczące stylu: zdobny i kolorowy dekor o szklistej powierzchni to element egzotyczny, szary mat wpasuje się w minimalistyczną aranżację łazienki. Weź pod uwagę również funkcjonalność i łatwość czyszczenia poszczególnych elementów. Utrzymanie porządku i czystości w łazience to podstawa!

4) Fugi
Spoiwo między płytkami można dobrać na dwa sposoby: albo pod kolor płytek, albo na zasadzie kontrastu. W zależności od wyboru uzyskasz dwie, skrajnie różne stylizacje. Ciekawym rozwiązaniem jest np. połączenie czarnych płytek z jasnymi fugami – uzyskany w ten sposób ciekawy wzór wprowadzi do wnętrza specyficzny klimat i zwróci uwagę odwiedzających. Nie bój się eksperymentów, dziś możliwości jest naprawdę wiele.
5) Oświetlenie
W takim pomieszczeniu jak łazienka oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Umożliwia sprawne poruszanie się w przestrzeni, podkreśla efektowne detale i fakturę płytek, zapewnia bezpieczeństwo, a czasem – w małych toaletach bez okien – zastępuje światło dzienne. Postaw na jedno górne i najbardziej intensywne źródło światła. Do tego koniecznie dobierz kinkiet lub listwę przy lustrze. Pamiętaj, od tego zależy komfort użytkowania łazienki!

Kolekcja All in white

fot. Kolekcja All in white

Przeczytaj również: Orzeźwiający letni prysznic

6) Ogrzewanie podłogowe
Płytki na podłodze to możliwość instalacji ogrzewania podłogowego. Zastanów się, czy nie warto zainwestować w ten element. Dzięki temu wyjście z wanny lub spod prysznica nie wywoła szoku termicznego. O ile milej stanąć bosą stopą na ciepłej podłodze zamiast na zimnej ceramice!
Szykujesz się do remontu łazienki? Znajdź płytki idealne do Twojego wnętrza na www.tubadzin.pl

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)