Wynajem mieszkań na Euro 2012

euro 2012

fot. euro 2012

Kibice z całego świata odliczają już dni do pierwszego gwizdka Euro 2012, a mieszkańcy polskich miast zacierają ręce na myśl o zyskach z wynajmu kwater.

Do meczu otwarcia na stołecznym Stadionie Narodowym zostało już tylko 7 tygodni. Nie każdy jednak chce uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wielu z nas zaplanowało w tym czasie urlop, a wolne mieszkanie wynajmą kibicom, planującym przybyć na wielkie, piłkarskie wydarzenie.

Szacuje się, że do polskich miast-gospodarzy przybędą nie setki tysięcy, a miliony zagorzałych fanów piłki nożnej. Baza noclegowa jest niewystarczająca, dlatego władze niektórych miast organizują dodatkowo miasteczka namiotowe. Dla wielu mieszkańców miast w których rozegrają się mecze, a także miejscowości przyległych, wynajęcie własnego mieszkania będzie prawdziwie złotym interesem, a zarazem nieocenionym wsparciem dla organizatorów wydarzenia.

Za 2-pokojowe lokum o wysokim standardzie w odległości nie większej niż 2-3 km od Stadionu Narodowego to w tej chwili zarobek rzędu nawet 1200-1500zł za dobę. To nawet dziesięciokrotnie więcej niż zazwyczaj. – W przypadku luksusowo urządzonych mieszkań w centrum miasta można liczyć na naprawdę wysokie stawki – tłumaczy Przemysław Kotwicki, Dyrektor Serwisu otoDom.pl. Kilka tygodni temu w ramach serwisu wystartowała specjalna sekcja poświęcona Euro-kwaterom (polska-2012-noclegi).

Ministerstwo Edukacji wydało rozporządzenie na mocy którego szkoły będą mogły zwolnić uczniów, jeśli Euro utrudni im dotarcie na zajęcia. W służbach ratunkowych i porządkowych na czas Mistrzostw wstrzymano urlopy. Jednocześnie wielu szefów firm, których siedziby zlokalizowane są w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych kibiców, zachęca swoich pracowników do brania urlopów właśnie w czerwcu.     

Biura podróży kuszą ofertami specjalnymi dla tych, którzy chcą opuścić Polskę na czas trwania Euro. Chętnych jest wielu. Wynajmujący mieszkania wiedzą o tym, że z pieniędzy z wynajmu zafundują sobie dużo więcej niż wakacyjny wypad.

Zainteresowaniem cieszą się nie tylko mieszkania mieszkania o wysokim standardzie wykończenia, ale także całkiem przeciętnie urządzone kwatery.
Lokalizacja ma tu kluczowe znaczenie. W oddalonych od stadionu dzielnicach za wynajem mieszkania w okresie Euro dostaniemy średnio 2-3 razy więcej niż zwykle. Biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej nie jest to wynajem krótszy niż 7-10 dni, możemy mówić o pokaźnym, dodatkowym wpływie do domowego budżetu – mówi Przemysław Kotwicki z otoDom.pl.

Aby zgłosić swoje mieszkanie, wystarczy zamieścić na stronie zdjęcia lokum, cenę, kaucję, email lub telefon kontaktowy i z przygotowaną na czas swojego urlopu umową wynajmu czekać na chętnych. Wśród ogłoszeń na otoDom.pl wyraźnie przeważają mieszkania, mniej jest ofert domów do wynajęcia, sporadycznie pojawiają się także oferty pojedynczych pokoi. Serwis dostępny jest także w języku angielskim, dzięki czemu wyszukiwanie jest prostsze dla osób z zagranicy. Kibice z Polski najczęściej szukają kwater w Poznaniu i Gdańsku, a fani piłki nożnej z zagranicy w Poznaniu i Warszawie.

Warszawa oferuje największą liczbę noclegów w bliskiej odległości od stadionu (m.in. na Saskiej Kępie, Powiślu, Śródmieściu, Pradze). Następne w rankingu są: Gdańsk i Pomorze. Na zarobek liczą także mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Dodatkowym atutem każdego lokum jest dostęp do szerokopasmowego internetu oraz duży telewizor. – Kibice mają swoje preferencje – chcą oglądać mecze nie tylko na stadionie, ale także być na bieżąco z tym, co będzie się działo w innych miastach – mówi Przemysław Kotwicki. 
Przed wyjazdem musimy też przygotować się na przyjęcie gości i zadbać o to, aby nasze mieszkanie było czyste. Część szafek powinna być opróżniona, a rzeczy osobiste powinny zniknąć z zasięgu wzroku. Tymczasowi lokatorzy będą korzystali także z naszej kuchni i żelazka.

Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie wynajmem prywatnych kwater będzie się z każdym tygodniem nasilać. – Możemy spodziewać się, że niektórzy będą czekać z decyzją do ostatniej chwili, licząc na cenowe okazje tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw. Jednak naprawdę trudno jest dziś przewidzieć, czy kibice, którzy wynajem mieszkania czy pokoju odkładają na przełom maja i
czerwca, znajdą odpowiednie miejsca noclegowe w atrakcyjnych cenach i lokalizacjach. Istnieje niestety duże ryzyko, że, im bliżej Mistrzostw, ciekawych ofert z tygodnia na tydzień będzie ubywać. Jeśli więc znaleźliśmy już dziś atrakcyjną ofertę wynajmu w dobrej lokalizacji, nie zwlekajmy z rezerwacją – zauważa Kotwicki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)