Wyższe limity cenowe w MdM

Już niedługo wejdzie w życie nowy program wspierający zakup pierwszego mieszkania. Wciąż jednak nie znany jest jego ostateczny kształt. Ostatnio pojawiły się nowe informacje dotyczące zmian pierwotnych założeń.

Pod koniec lipca podkomisja zajmująca się ustaleniami dla programu Mieszkanie dla Młodych wprowadziła zmiany. Najważniejsza dla beneficjentów dotyczy zwiększenia limitu cenowego. Na jego podstawie domy i mieszkania będzie można zakwalifikować do objęcia programem. Zgodnie z początkowymi ustaleniami miała go wyznaczać wartość średniej arytmetycznej dwóch ostatnich wartości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Ostatecznie postanowiono podnieść go o 10%, czyli wprowadzić dodatkowy przelicznik w wysokości 1,1.

mieszkanie dla młodych

fot. mieszkanie dla młodych

Dzięki zmianie pula nieruchomości, które obejmie limit zdecydowanie zwiększy się. Niestety nie ustanowiono jednocześnie podwyższenia wartości dopłat. Ich wysokość będzie liczona tak jak do tej pory – na podstawie średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 mkw. mieszkania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)