Wyższy limit zwrotu VAT na materiały budowlane

kalkulator

fot. kalkulator

Zwiększony limit zwrotu VAT na materiały budowlane będzie miał zastosowanie we wnioskach składanych od 1 kwietnia 2010 r. O zwrot części VAT na materiały budowlane mogą się ubiegać osoby fizyczne, które poniosły wydatki na budowę bądź remont. Do wyliczenia limitu zwrotu służy wskaźnik ceny 1 mkw. powierzchni użytkowej oddanej do użytkowania. Za IV kwartał 2009 r., cena 1 mkw wynosi 3964 zł.

W II kwartale 2010 r. maksymalny limit dla inwestycji, które wymagają pozwolenia na budowę, będzie wynosił: 34116,17 zł. Jeśli osoba fizyczna ubiega się o zwrot za materiały budowlane na remont, nie wymagający pozwolenia na budowę, odzyska maksymalnie 14621,21 zł. Osoby, które skorzystały z ulgi w latach 2004-2005 otrzymają niższe zwroty. Limit dla ulgi budowlanej będzie wynosił maksymalnie 27634,23 zł. Dla ulgi remontowej 11843,24 zł.

Należy pamiętać, że stawki limitów zwrotu dotyczą okresów pięcioletnich. Oblicza się go od daty złożenia pierwszego wniosku przez wnioskodawcę. Czasem wnioskowanie zaczyna się i kończy w dwóch różnych okresach. Niezależnie od daty złożenia pierwszego wniosku limit pięcioletni zmienia się wraz ze wzrostem ceny 1 mkw powierzchni przyjmowanej do obliczenia stawki zwrotu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane, zapraszamy do lektury artykułu: Budowa i remont a zwrot podatku VAT

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)