Zabawa w ciepło-zimno

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Antagonistyczne pojęcia ciepła i zimna unikają się jak ogień i woda. Nijak je złączyć, bo nie chcą iść ze sobą ramię w ramię. Skaczą sobie do gardeł i pasują jak pięść do nosa. Ale… współcześni projektanci, przewrotnie, nie godzą się na to, by natura rzeczy od wszechczasów ustalona, rządziła człowiekiem XXI wieku wbrew jego woli.

Dlatego powstała smakowa gra w ciepło-zimno, gra estetyczna, pomysłowa, intrygująco czarno-biała – termomiska (link) duńskiej marki MENU.

Zabawny i arcyużyteczny projekt Christiana Bjørna, znawcy i pasjonata form minimalistycznych, uroczych i nade wszystko funkcjonalnych, trafi w gusta tych, którzy chcieliby okiełznać za sprawą jednego pomysłowego naczynia i to, co ciepłe, parujące i rozgrzane oraz to, co zimne, mrożące dłonie i usta.
Luksusowa porcelana, z której MENU tworzy rozbudowane linie swoich pięknych, pasujących do każdego domu produktów, wypalana jest w temperaturze 1370 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest niezwykle trwała, odporna na gorąco piekarnika, kuchenki mikrofalowej, czy mroźny chłód zamrażalnika.

Przeczytaj również: Zadbaj o ciepło domowego wnętrza

Dzięki podwójnym ściankom termomiski, które dzieli idealny izolator – powietrze – zarówno gorące posiłki, jak i chłodne desery, czy sałatki owocowe długo zachowają pożądaną temperaturę. Dlatego przysadzista, półlitrowa termomiska o średnicy 15 cm może być idealnym partnerem ogrodowych party, na których serwuje się w upalny dzień lody i chłodne desery, a z drugiej strony genialnie posłuży jako parująca aromatem misa z gorącymi przysmakami serwowanymi w zimowe popołudnie. Może też, jeśli zajdzie potrzeba, przydać się jako mini-wiaderko na kostki lodu. Wygodny, stalowych uchwyt pozwoli przenosić termomiskę w zależności od tego, gdzie akurat będą chętni na skosztowanie kryjących się w niej ciepło-zimnych tajemnic.

Szczelna, melaminowa, odporna na zmianę temperatur pokrywka dopełnia istoty termomiski. Aksamitna czerń nieprzezroczystej pokrywki pozwoli termomisce marki MENU być prestidigitatorem codziennych smakowych i kolorystycznych niespodzianek zaskakujących kogoś, kto nie wiedział, co odsłoni przed nim miseczka.

Zamykający ciepłe w chłodnej na zewnątrz, a rozgrzanej wewnątrz porcelanie termomiski MENU sklep www.smakprostoty.pl okrywa gorąco-mroźne smaki przed swoimi gośćmi.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)