Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

Przeprowadzając remont w domu czy mieszkaniu, bardzo często przykładamy mniejszą wagę do aranżacji przedpokoju niż do wystroju salonu, kuchni czy sypialni. Niesłusznie! Przedpokój stanowi bowiem wizualną wizytówkę naszego mieszkania i stylistyczną zapowiedź całej aranżacji. Urządzając go na równi, należy uwzględnić nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność pomieszczenia. Aranżacje Beckers Desinger Colour przynoszą pomysły, jak spójnie połączyć te elementy.

przedpokój

fot. przedpokój

Przedpokój jest pomieszczeniem wymagającym zazwyczaj sporego wysiłku aranżacyjnego. Trudno wykończyć go w sposób wizualnie efektowny, a przy tym spełniający praktyczne wymagania. Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór kolorów. Przedpokoje zazwyczaj pozbawione są dopływu światła naturalnego, dlatego trzeba unikać stosowania na ścianach ciemnych, głęboko nasyconych kolorów, nawet w przypadku dość przestronnych holów.

Niewskazane jest także zdobienie powierzchni wzorami, szczególnie dużymi, ponieważ mogą one optycznie pomniejszać pomieszczenie. Dobrym pomysłem może być zastosowanie mocniejszych akcentów kolorystycznych na wybranym fragmencie ściany bądź w dodatkach.

Zobacz również: Łazienka glamour czy mat?
przedpokój

fot. przedpokój

Unikajmy jednak wprowadzania zbyt wielu barw – najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ograniczenie się do dwóch, trzech podstawowych kolorów.
Pamiętajmy też, że ściany w przedpokoju są szczególnie narażone na powstawanie zabrudzeń lub uszkodzeń. Do malowania warto wybierać produkty, które pomogą zachować czystość na długo, jak np. Beckers Designer Colour. Jest to wysokiej jakości farba lateksowa, która tworzy powłokę odporną na mycie woda z dodatkiem detergentu.

Aranżując przedpokój, pamiętajmy także o jego właściwym oświetleniu i wizualnym uporządkowaniu. W tym celu warto stosować sprzęty funkcjonalne i praktyczne, a ograniczając liczbę dodatków i elementów ozdobnych, zadbamy także o to, by były starannie dobrane i oryginalne.

Zobacz również: Biuro jak loft

Jak zatem efektownie i funkcjonalnie urządzić przedpokój? Inspirujące pomysły podsuwa Beckers.
Przedpokój powinien być miejscem w równym stopniu komfortowym, jak i stylowym oraz dopasowanym do całej aranżacji. Taką spójność można łatwo uzyskać poprzez zastosowanie jednego dominującego koloru. Klasyczna i uniwersalna biel dodatkowo optycznie powiększy wnętrze i doda mu przestronności. Duża szafa ułatwi utrzymać ład, a szklane drzwi wizualnie poszerzą przestrzeń.

przedpokój

fot. przedpokój

Inna aranżacja przedpokoju jest skierowana do miłośników prostych, nowoczesnych form i przestronnych wnętrz. Ograniczone do niezbędnego minimum elementy wyposażenia sprawiają, że szczególnego znaczenia nabierają tu kolory – niebanalna, a niekiedy niedoceniana szarość, zestawiona z intrygującym różem.

Wielką zaletą rozbielonych, subtelnych kolorów jest ich neutralność – to dzięki niej tworzą tło, idealnie eksponujące nietuzinkowe formy mebli czy dodatków. Jasny, przestronny przedpokój, w którym wzrok przyciągają niesztampowe elementy wyposażenia, jest doskonałą zapowiedzią designerskiej aranżacji całego wnętrza.

przedpokój

fot. przedpokój

W jaki sposób oryginalnie ożywić stonowaną aranżację, bez wprowadzania dodatkowych, intensywnych kolorów? Doskonałym konceptem będzie nadanie jednej ze ścian innej faktury. Struktura cegieł jest nie tylko modnym akcentem, ale także ociepla wnętrze, dodając mu przytulnej elegancji. Dla dodatkowego podkreślenia dekoracyjnego efektu, zadbajmy o właściwe oświetlenie ozdobionej ściany. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)