Zakupy budowlane w sieci

dachówki

fot. dachówki

Wraz z pojawieniem się sklepów internetowych kupowanie stało się dużo szybsze i prostsze. W sieci możemy kupić ubrania, kosmetyki, książki, RTV, AGD, sprzęt sportowy i wiele innych towarów.

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio internetowe sklepy spożywcze, dzięki którym nie musimy już tracić czasu na wycieczki do hipermarketów i zapełnić wirtualny koszyk w domowym zaciszu. Natomiast stosunkowo nowym i mało rozpowszechnionym zjawiskiem jest kupowanie przez internet materiałów budowlanych i wykończeniowych. Pora na zmianę!

Chociaż w sieci kupujemy już niemal wszystko, po materiały do budowy czy wykończenia domu wolimy udać się osobiście do sklepu czy składu budowlanego. Częściowo jest to wynikiem tego, że do spraw związanych z domem podchodzimy poważnie i chcemy mieć pewność, że wybrane przez nas artykuły nie okażą się bublem, który dobrze prezentował się tylko na zdjęciu. Oczywiście ostrożność nie zaszkodzi, ale wielu renomowanych producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych prowadzi swoje sklepy internetowe, które oferują dokładnie to samo co sklepy stacjonarne, nierzadko w atrakcyjniejszych cenach. Można mieć zatem pewność, że to co zamówimy spełni nasze oczekiwania, a jeśli okaże się, że coś jest nie tak, zawsze możemy dokonać zwrotu lub wymiany.

Przeczytaj również: Najważniejszy jest fundament

Masz prawo do zwrotu
Ewentualne niezgodności towaru z ofertą przedstawioną w sieci budzą największe obawy konsumentów. Tymczasem specyfika wirtualnych zakupów i brak możliwości uprzedniego obejrzenia towaru, wymagają odpowiedniej regulacji prawnej. – Na terenie naszego kraju, na odstąpienie od umowy konsument ma dziesięć dni kalendarzowych. Sprzedający może zwiększyć ten okres, ale nie może go zmniejszyć. Dziesięć dni to minimum, jakie przysługuje konsumentowi na zwrot towaru zakupionego na podstawie „umowy na odległość”– zaznacza Jerzy Barański, Miejski Rzecznik Konsumentów we Wrocławiu. Nie musimy się zatem obawiać, że nasze pieniądze przepadną, jeśli zamiast zamówionej dachówki betonowej dostaniemy ceramiczną. Pamiętajmy, że mamy prawo do zwrotu! Trzeba tylko liczyć się z tym, że musimy pokryć koszt przesyłki, zwracanego artykułu do sprzedawcy.

Porównaj i wybierz najlepszą ofertę
Budowa, wykończenie czy remont domu wiążą się ze znacznymi nakładami finansowymi, warto zatem być dobrze poinformowanym i wiedzieć, gdzie można kupić różne akcesoria taniej. Żeby ułatwić sobie życie i uniknąć zagracania domu stosami magazynów i katalogów z ofertami producentów, najlepiej skorzystać z branżowych porównywarek cen. – Staramy się na bieżąco aktualizować bazę produktów, tak, żeby każdy użytkownik mógł za naszym pośrednictwem znaleźć wszystko, czego potrzebuje w najlepszej cenie. Niezależnie od tego na jakim jest etapie budowy czy wykańczania. W naszych czterech porównywarkach można sprawdzić ceny pustaków, cementu, dachówek, więźb, kotłów centralnego ogrzewania, waty szklanej, przewodów i tysiąca innych rzeczy niezbędnych przy budowie czy remoncie – zaznacza Iwona Szulik, marketing manager grupy Elneo. Przeglądając porównywarki, dowiadujemy się od razu jakie sklepy oferuję pożądane przez nas artykuły. Najczęściej użytkownicy są bezpośrednio przekierowywani na stronę sklepu, przez co nie muszą błądzić po kolejnych stronach internetowych. Dzięki możliwości dodawania komentarzy w porównywarkach, można poznać opinię innych konsumentów na temat szukanego produktu czy sklepu, w którym planujemy zrobić zakupy. To kolejne ułatwienie w pokonywaniu zakupowego maratonu. Warto zatem pozbyć się uprzedzeń i kupując przez internet, „przebiec” przez budowę domu sprintem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)