Zalety sufitów podwieszanych

salon

fot. salon

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, musi ono spełniać określone normy. Wybierając materiały budowlane do wnętrza, musimy wziąć to pod uwagę. Z jakich względów lokale użyteczności publicznej najczęściej wyposaża się w sufity podwieszane?

W dużych i wysokich pomieszczeniach, jak np. centra handlowe, bardzo duże znaczenie ma akustyka. Modne materiały konstrukcyjne i wykończeniowe jak szkło i beton odbijają fale dźwiękowe, a powstały pogłos utrudnia porozumiewanie się.

Płyty sufitowe mają zdolność pochłaniania dźwięku, dlatego redukują hałas panujący w budynku – tłumaczy Michał Dylewski z firmy Rockfon – Zmniejszają echo, co ułatwia zrozumienie mowy oraz korzystnie wpływa na komfort, a nawet zdrowie przebywających w takim budynku osób.

Niższe koszty eksploatacyjne
Za pomocą sufitów podwieszanych można obniżyć strop na dowolną wysokość. To doskonałe rozwiązanie dla wysokich pomieszczeń, bez konieczności wykonania kosztownych prac budowlanych. Ponadto obniżony sufit doskonale maskuje nieestetyczne elementy konstrukcyjne i instalacyjne.
Obniżenie stropu powoduje, że przestrzeń, którą musimy ogrzać i oświetlić maleje, a wraz z nią opłaty eksploatacyjne – mówi Agnieszka Miszta z firmy Rockfon. Z tego względu także mieszkańcy wysokich mieszkań decydują się na obniżenie sufitu.

Sufit podwieszany pozwala nam ukryć np. okablowanie oświetleniowe lub elementy systemu klimatyzacji. Zaletą jest też to, że w przypadku ewentualnych usterek instalacji, łatwo się do nich dostać.

Estetycznie i czysto
Gotowe płyty sufitowe dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których priorytetem jest czystość oraz higiena. Produkty cechuje niski współczynnik emitowania cząsteczek, zapobiegający rozprzestrzenianiu się bakterii. Powierzchnia płyt jest gładka, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.
Ponadto płyty są odporna na działanie wilgoci, rozwój grzybów i pleśni. Elementy zostały wykonane ze skalnej wełny mineralnej, dlatego możne je stosować nawet w kuchni, łazienkach i toaletach, gdyż para nie wpływa na ich kształt czy strukturę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)