Zamek biometryczny – klucz, którego nigdy nie zgubisz

zamki

fot. zamki

Zwykłe zamki zbudowane w oparciu o wkładkę i klucz powoli odchodzą do lamusa. Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia biometryczne. Jak działa zamek biometryczny?

Zamek biometryczny działa na podstawie pomiaru cech fizycznych użytkownika. Weryfikacja może dotyczyć np. tęczówki oka, układu naczyń krwionośnych palców albo kształtu twarzy, chodź najczęściej wybieraną metodą jest weryfikacja czytnikiem linii papilarnych. Odciska palca zostaje zeskanowany i porównany do wzorców zgromadzonych w bazie. Gdy nastąpi zgodność urządzenie wysyła sygnał i impuls elektroniczny otwiera drzwi.

Yale to jedna z najstarszych międzynarodowych międzynarodowych marek w branży zabezpieczeń. Zamek biometryczny Model YDM 4109 wyposażony jest w czytnik linii papilarnych. Alternatywnie zamek otwierać za pomocą numeru PIN. Do bazy urządzenia można wprowadzić 20 wzorów odcisków palców. Jeśli istnieje taka potrzeba bardzo łatwo można pozbyć się pojedynczego użytkownika z systemu np. gdy trzeba udostępnić pomieszczenie pracownikowi firmy remontowej, a po zakończeniu prac usunąć jego dane.

Przeczytaj: Fototapeta do biura

Model zamka YDM 4109 wyposażono w funkcje alarmowe. Alarm o natężeniu 80 dB. uruchamia się w razie prób zniszczenia zamka lub drzwi oraz gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 st. Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Produkt doskonale nadaje się do zabezpieczania wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach. Można go montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o szerokości od 40 do 88 mm.

YDM 4109 dostępny jest w kolorze czarnym. Wymiary urządzenia wynoszą: 28,5 mm x 68,6 mm x 320,7 mm.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)