Zaprojektuj swoje wnętrze

aranżacja wnętrz

fot. aranżacja wnętrz

Wielu z nas przygotowując się do budowy, remontu lub zmiany aranżacji domu i ogrodu wertuje stosy czasopism w poszukiwaniu praktycznych informacji i ciekawych rozwiązań. Zawsze jednak pozostaje ryzyko, że końcowy rezultat będzie odbiegał od naszych oczekiwań. Pomocą wszystkim remontującym, budującym lub po prostu mieszkającym służy strona www.praktiker.pl.

Coraz więcej osób poszukuje w Internecie informacji o produktach, fachowych porad, interaktywnych programów i narzędzi, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Dostęp do takich właśnie zasobów zyskamy po wejściu na działającą od 1 lutego zmodernizowaną stronę www.praktiker.pl.

Zrób to sam
W niektórych sklepach meblowych możemy na miejscu przymierzyć papierowe modele mebli do planu pokoju lub skorzystać z pomocy konsultanta z programem komputerowym. Zdecydowanie wygodniej jest jednak zaplanować nie tylko ustawienie mebli, ale rozkład wszystkich elementów w pokoju siedząc przed własnym komputerem. Mamy wtedy możliwość nie tylko sprawdzenia kilku różnych aranżacji pomieszczenia, możemy również na bieżąco wprowadzać do programu wszystkie potrzebne wymiary i informacje. Wystarczy wejść na nową stronę www.praktiker.pl i skorzystać z interaktywnego centrum wystroju wnętrz. Dostępne w ramach centrum narzędzia to planista pokojów, planista drzwi i opcja „pokoloruj swój pokój”.

Planista pokojów pozwala na ustawianie na planie pokoju mebli, ścianek działowych, okien, drzwi, grzejników i gniazdek oraz dodatkowych elementów – telewizora, kominka lub sprzętu muzycznego. Możemy zaplanować wygląd nie tylko sypialni lub pokoju dziennego, ale także łazienki i kuchni. Program umożliwia nam wprowadzanie wymiarów pokoju (maksymalnie 99,99 m x 99,99 m) i wymiarów poszczególnych elementów – na przykład okien, mebli, ścianek. Gotowy projekt możemy wydrukować lub zapisać.

Planista drzwi ułatwia dobór okuć do rodzaju drzwi. Możemy również zobaczyć, jak dany zestaw będzie wyglądał na tle konkretnego pomieszczenia.

Pokoloruj swój pokój pozwala nie tylko zobaczyć jak będą wyglądały ściany i sufit w danym kolorze. Możemy również określić kolor każdego elementu wnętrza – podłogi, mebli, zasłon. Dzięki temu upewnimy się, czy dana aranżacja kolorystyczna będzie pasowała do pomieszczenia czy nie.

Oprócz centrum wystroju wnętrz na nowej stronie znajdziemy także przydatne kalkulatory, dzięki którym obliczymy zużycie materiałów budowlanych podczas remontu lub budowy. Po wprowadzeniu w odpowiedni kalkulator wymiarów pokoju (lub w przypadku kalkulatora nasion trawy – wymiarów ogrodu), okien i drzwi kalkulatory wyliczają ile farby do pomalowania ścian w pomieszczeniu, ile płytek ściennych i podłogowych, ile wykładziny, farby do pomalowania drzwi lub trawy do założenia trawnika będziemy potrzebować.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o programach do projektowania wnętrz, zachęcamy do lektury artykułu: "Programy do projektowania wnętrz"

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)